Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Наталія Микольська: з Іраном підписано Меморандум про взаєморозуміння в питаннях економічного та торговельного співробітництва
10.03.2016 | 16:33 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Питанням розвитку та всебічного сприяння у сфері торгівлі та просуванню експорту було приділено основну увагу П’ятого засідання Міжурядової Українсько-Іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва, яке відбулось у м.Тегеран 5–8 березня 2016 року. Під час засідання сторони обговорили, зокрема, перспективи інвестиційного партнерства країн, а за результатами обговорень було підписано Меморандум про взаєморозуміння. 

"Нам необхідно надати всебічне сприяння у реалізації проектів з боку підприємств України та Ірану для забезпечення торговельно-економічної співпраці та збільшення обсягів товарообігу", – підкреслила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України -Торговий представник України Наталія Микольська під час засідання Комісії.

Під час обговорень окрему увагу було приділено питанням розвитку співпраці у сфері торгівлі, зокрема, збільшенню товарообігу, збалансуванню торговельного сальдо між Україною та Іраном, пошуку нових експортних та імпортних можливостей.

"Іран є важливим та перспективним торговельним партнером України в регіоні Близького та Середнього Сходу. Наші країни мають величезний потенціал для розвитку взаємовигідного співробітництва у багатьох напрямах: промисловість, сільське господарство, енергетика, інфраструктура, банківська та фінансова сфери, туризм, освіта, наука тощо. На цьому засіданні ми закладаємо фундамент для наших подальших дій, які необхідно втілювати у практичній площині експортерам з обох країн", – зазначила Наталія Микольська.

Так, за результатами 5-го засідання Комісії було домовлено про активізацію зусиль на рівні ділових кіл та надання сприяння просуванню українських експортерів на ринки Ірану. Зокрема йдеться про обмін візитами торговельних місій України та Ірану для поліпшення та розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин. Сторонами погоджено, що перший візит української делегації ділових кіл на чолі з Міністром відбудеться вже протягом 3-х наступних місяців.  
"Варто відзначити важливу роль Комітету з питань режимів торгівлі між Україною та Іраном, проведення якого у ІІ півріччі 2016 року в Києві дозволить продовжити відновлений діалог між нашими країнами, який розпочався у торговельно-економічній та інвестиційній сферах у рамках 5-го засідання Комісії", - наголосила Торговий представник України. 

Також, було підкреслено необхідність розвитку та поглиблення співробітництва в інвестиційній сфері та досягнуто домовленості про підписання ще одного Меморандуму стосовно створення Спільного комітету з інвестицій для розвитку різних форм інвестиційного співробітництва, у тому числі, державно-приватного партнерства. У рамках візиту делегації України в Іран окрема увага була приділена активізації співпраці між бізнес колами обох країн і початку реалізації конкретних проектів на території Ірану за участю вітчизняних компаній та підприємств.

Зокрема, під час зустрічі заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської разом із представниками українського бізнесу з заступником Міністра промисловості, шахт і торгівлі – Головою організації розвитку торгівлі Ірану Валліолахом Афхамірадом було домовлено сприяти виконанню ініціатив з боку підприємств обох країн, а також започаткуванню та налагодженню прямих контактів з іранськими партнерами. 

"На сьогодні надзвичайно важливо здійснити консолідацію зусиль державних органів виконавчої влади та бізнес структур, щоб усунути перешкоди для виходу українських та іранських товарів і послуг на ринки обох країн", - підкреслила Наталія Микольська. 
Сторони домовились, що обмін торговельними делегаціями повинен відбутися цього року, а його складовою, під час візитів в обидві країни, має стати відвідування регіонів України та Ірану.

Довідково: 5-е засідання Міжурядової Українсько-Іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва відбулося у м.Тегеран під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Зубка та Голови української частини Міжурядової Українсько-Іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва, Міністра вугільної промисловості України В. В. Демчишина, за участі урядової та бізнес делегацій.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2