Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Парламент у першому читанні ухвалив законопроект про спрощення умов ведення бізнесу на час воєнного стану
28.07.2023 | 15:38 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Документ на період воєнного (надзвичайного) стану запроваджує такі зміни: 

  • декларативний принцип на всі види господарської діяльності (крім критичних галузей), для започаткування яких в мирний час потрібно отримувати ліцензії та дозволи;
  • перелік критичних галузей встановлюється Урядом;
  • дія раніше виданих строкових ліцензій, дозволів та декларацій продовжується автоматично;
  • подання звітів (повідомлень, інших документів), а також періодичні, чергові платежі за ліцензіями, іншими результатами надання публічних послуг – відтерміновуються.

Ухвалення цього законопроєкту дозволить створити максимально зручні умови для ведення бізнесу. Підприємці зможуть швидко відновити роботу, що була призупинена через бойові дії, або ж розпочати нову власну справу там, де вони вважатимуть за доцільне.

Крім того, прийняття Закону забезпечує виконання одного з зобов’язань Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором щодо Інструменту надання підтримки Україні на 2023 рік (макрофінансова допомога +) на суму до 18 мільярдів євро, підписаного 16 січня 2023 року.

Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Уряд перевів більшість послуг для бізнесу на декларативний принцип, за винятком послуг у галузях ядерної безпеки, безпеки держави, навколишнього середовища, життя і здоров’я людини.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2