Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Україна і Франція підписали угоду щодо відновлення та підтримки критичної інфраструктури й пріоритетних секторів економіки на 200 млн євро
08.06.2024 | 08:50 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

У Парижі відбулося підписання Грантової угоди між Урядом Французької республіки та Урядом України щодо сприяння відновленню та підтримці критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України. Мета Угоди —  залучити грантові кошти Уряду Французької Республіки в сумі 200 млн євро, які будуть спрямовані на реконструкцію та відновлення критично важливої інфраструктури. Із них, за словами Президента Франції Еммануеля Макрона, 60 млн EUR буде спрямовано на підтримку енергетичного сектору України. 

Відповідну грантову угоду між урядами України та Франції підписала Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко та Міністр Європи та закордонних справ Франції, Стефан Сежурне. На церемонії підписання також були присутні Президент України Володимир Зеленський і Президент Франції Емманюель Макрон.

«Дякую Уряду Франції за незмінну підтримку України, яку ми відчуваємо від початку повномасштабного вторгнення росії. Терористична росія системно обстрілює українські міста, вбиваючи людей і знищуючи нашу критичну інфраструктуру. Допомога французького уряду сприятиме відновленню України від наслідків збройної агресії росії та відбудові критичної інфраструктури, а також пріоритетних секторів економіки. Це неоціненний вклад у стійкість України сьогодні і відновлення у майбутньому», - наголосила Юлія Свириденко.

Згідно з умовами підписаної угоди, ці кошти призначені для тих підприємств, які інвестуватимуть у критичну інфраструктуру, для відбудови України. Зокрема, йдеться про такі сектори, як охорона здоров’я, інфраструктура, енергетика, сільське господарство, водопостачання та водовідведення, переробка відходів, розмінування, житлове будівництво та цифрові технології. Реалізація проєктів в інших секторах економіки розглядатиметься в індивідуальному порядку.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2