Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Михайло Лев: Мінекономіки завершує докапіталізацію Експортно-кредитного агентства на суму 2 млрд гривень
18.08.2021 | 13:36 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

18 серпня на засіданні Уряду прийнято постанову, яка створює умови для належного та ефективного функціонування «Експортно-кредитного агентства» та розширює сферу підтримки українських експортерів.

«Сьогодні Уряд прийняв постанову "Про внесення змін до Статуту приватного акціонерного товариства "Експортно-кредитне агентство", яка була ініційована Мінекономіки –  уповноваженим органом управління АТ "Експортно-кредитне агентство". Це рішення є ключовим у процесі докапіталізації статутного капіталу ЕКА до 2 млрд гривень, який плануємо завершити у вересні цього року, затвердивши звіт про результати емісії НКЦПФР», - повідомив заступник Міністра економіки України Михайло Лев.

Рішення про збільшення статутного капіталу ЕКА на 1,8 млрд гривень було прийнято Кабінетом Міністрів України у березні 2021 з метою підвищення ефективності ЕКА в напрямку фінансової підтримки експорту.

«Фінансова спроможність ЕКА з капіталом у 2 млрд гривень дозволить більш ефективно виконувати завдання, визначені Законом України "Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту". Сподіваємося, що нові фінансові можливості дозволять ЕКА налагодити ефективну діяльність Агентства на користь експортерів України», - зазначив Михайло Лев.

Довідково:

Збільшення статутного капіталу Експортно-кредитного агентства на суму 1,8 млрд гривень здійснено шляхом емісії 1 800 000 додаткових акцій існуючої номінальної вартості із збереженням у власності держави 100 відсотків таких акцій на виконання статті 31 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" та постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2021 № 268 "Про збільшення статутного капіталу приватного акціонерного товариства “Експортно-кредитне агентство".

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2