Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Прогрес України в реформі корпоративного управління: що продемонстрував Уряд в Лондоні на URC 2023?
27.06.2023 | 10:41 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

23 червня у Лондоні в рамках події «Розбудова прозорої та підзвітної України: кроки до відновлення» обговорювались результати Уряду України у продовженні реформи корпоративного управління та прозорої приватизації державних підприємств як чинників залучення інвестицій.

Під час дискусійної панелі заступник Міністра економіки Олексій Соболев зазначив, що державні активи є одним з інструментів отримання інвестицій в українську економіку. Україна  може запропонувати партнерам перелік підприємств, в які вигідно інвестувати в довгостроковій перспективі і отримувати прибуток. Тому метою Уряду є створення сприятливих умов для цього, зокрема, збільшення кількості привабливих для інвестування державних підприємств та покращення рівня довіри серед партнерів.

Щоб досягти цієї мети міністерство працює над приватизацією і передачею нестратегічних підприємств у Фонд державного майна України (ФДМУ) та  корпоратизацією стратегічних підприємств. Перелік останніх формується міністерством економіки. Наразі в процесі корпоратизації перебувають Укроборонпром, Енергоатом, ОГТСУ тощо.

“Корпоратизація державних підприємств є складним процесом перш за все через їх розмір. Однак, попри всі складності і воєнний стан ми продовжуємо впроваджувати корпоратизацію, адже розуміємо вплив цього процесу на збільшення рівня інвестицій в українську економіку”, - зазначив Олексій Соболев.

Під час доповіді також було зазначено, що для забезпечення прозорості приватизації державних підприємств Міністерство економіки спільно з ФДМУ використовує систему відкритих онлайн аукціонів Прозорро.Продажі.

Важливим аспектом у роботі з реформою та підвищенням довіри інвесторів є покращення управління державними підприємствами. Насамперед воно полягає в зміні законодавства: вдосконаленні процедури відбору керівників та членів наглядових рад державних підприємств, які затверджені постановами №777, №142, №143 та прийнятті законопроєкту №5593-Д. Робота над останнім є пріоритетним для Міністерства економіки на наступні 2-3 місяці. Його метою є імплементація принципів корпоративного управління ОЕСР: визначення чіткої концепції політики державної власності, посилення ролі наглядової ради в управлінні підприємствами тощо. 

“Затвердження закону Урядом та президентом збільшить потік інвестицій в державні підприємства, тому ми працюємо над його ухваленням цієї осені”, - доповнив Олексій Соболев.

Члени ЄБРР та партнери зазначили, що Україна демонструє прогрес у впровадженні корпоративної реформи, й відзначили в цьому лідерство Міністерства економіки. 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2