Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Олексій Любченко: Виклик — вирватися з пастки нинішньої економічної моделі
26.07.2021 | 14:24 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Як вирватися з пастки сьогоднішньої економічної моделі та побудувати нову. Про роль України та її місце у формуванні нової світової «постковідної» економіки. Про це розмірковує Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко у статті «Як вирватися з економічної пастки»  на ZN.UA.

«Якщо йдеться про стратегічну перспективу до 2030 року, наше завдання — структурна модернізація економіки, яка заснована на інноваціях і технологіях, адаптивна до потреб глобальних конкурентних викликів. У цьому новому світі суб’єктними будуть лише країни, які свідомо консолідуватимуть свої ресурси для реалізації власного потенціалу», - зазначив Олексій Любченко.

Сьогоднішній виклик — це вирватися з пастки нинішньої економічної моделі. Тому драйвер на наступні роки для України — інвестиції у фундаментальну науку та людський капітал: в освітні програми, охорону здоров’я, розвиток культурної спадщини тощо.

Для досягнення цих цілей Олексій Любченко окреслив наступні кроки:

- Відновлення довіри до країни з боку міжнародних партнерів, до яких належать міжнародні інституції, іноземні інвестори та громадяни інших країн.

- Забезпечення рівних правил гри та прозорої конкуренції на внутрішньому ринку.

- Прагматичний баланс можливостей ліберальної світової торгівлі та заходів просування інтересів національних товаровиробників.

Про це та інше читайте у повній версії матеріалу.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2