Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Україна поступово змінюватиме формат роботи з Європейським Союзом у економічній сфері
25.09.2014 | 17:00 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

    Мінекономрозвитку змінить формат роботи з інституціями Європейського Союзу. Про це розповів заступник Міністра – торговий представник України Валерій Пятницький, коментуючи підсумки роботи дев’ятого спільного засідання Підкомітету № 3 («Політика у сфері підприємств, конкуренція, співробітництво у регуляторній сфері») та п`ятнадцятого спільного засідання Підкомітету № 1 («Торгівля та інвестиції») Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, що проходили протягом двох днів у Мінекономрозвитку.

    «Спільні засідання відбуваються, можливо, в останнє у такому форматі (передбаченому Угодою про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС). Ми продовжуємо роботу, а потім плавно ці підкомітети будуть фактично інтегруватися в різні форми співробітництва відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Хочу зазначити, що нові органи двостороннього співробітництва будуть відповідати викликам і завданням, які стоять перед Україною на шляху до подальшої інтеграції в Європейський Союз», - зазначив Валерій Пятницький, який головував на засіданнях з української сторони.        З боку європейської сторони у роботі Підкомітету № 3 головував представник Служби зовнішніх зносин Європейської Комісії Дірк Шубель, а на засіданні Підкомітету № 1 – представник Генерального директорату з питань торгівлі Європейської Комісії Люк Девінь. 

    У ході засідань сторони обговорили ключові торговельні питання між Україною та ЄС, а також питання наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері промисловості та політики у сфері підприємництва. Оцінюючи роботу підкомісій, Торговий представник України наголосив на високому рівні та новій тональності діалогу: основна увага була зосереджена на досягнутому прогресі й визначенні напрямів співпраці, які потребують в подальшому підвищеної уваги.

    «Це були надзвичайно цікаві засідання. Дуже динамічні. За останній рік зроблено багато: прийнято законодавство і по-новому запрацювала система державних закупівель; ми застосовували багато різних обмежень - тепер усі ті «завали», що створювались протягом останніх років, розчищені за декілька місяців. І зараз ми більше говорили про те, що нам треба зробити найближчим часом, про допомогу, яку ми можемо отримати від Євросоюзу і її формат, про те, як ми будемо імплементовувати Угоду, про нові форми співробітництва і як ми до них будемо переходити. Тобто відбувався креативний діалог і ми мислили категоріями «що нам треба зробити», а не як нам розчищати «завали»», - сказав Валерій Пятницький.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2