Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Вибухотехніки продовжують знешкоджувати міни, які потрапили у Дніпро та Чорне море, - Юлія Свириденко
29.06.2023 | 21:26 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Через розлив води після руйнування Каховської греблі російські міни рознесло на тисячі кілометрів вздовж Дніпра та аж до Чорного моря. Понад 80 небезпечних предметів українські фахівці-вибухотехніки уже виявили та знешкодили. Але роботи ще тривають.

Про це заявила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі із членами Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни: ексвіцепрем'єр-міністром та колишнім міністром закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віцепрезиденткою Європейського парламенту Гайді Гауталою, Президенткою Ірландії в 1990–1997 роках Мері Робінсон та екоактивісткою Гретою Тунберг. 

«Уряд оперативно відреагував на цю надзвичайну ситуацію. До обстеження та очищення підтоплених територій залучили більш як 100 фахівців. Вони перевірили понад десять кілометрів доріг, територію площею у 650 гектарів та два мости», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України.

За словами Юлії Свириденко, у планах Уряду протягом наступних 10 років – повернути у використання 80% потенційно забруднених небезпечними предметами українських земель. Впоратися з цим викликом вже зараз допомагають західні партнери.

Завдяки їх підтримці над знезараженням української землі нині працюють близько 3000 саперів і 20 механізованих машин для розмінування. Втім, цього недостатньо. 

«Нам додатково потрібні понад 80 машин для розмінування, понад 500 автівок для перевезення саперів, стільки ж – для вивезення небезпечних предметів на утилізацію, а ще – більше ніж 1000 міношукачів», - зауважила Міністр економіки

Юлія Свириденко також розповіла, що питання гуманітарного розмінування стало одним з ключових на Ukraine Recovery Conference, яка минулого тижня відбулася у Лондоні. На полях конференції українські та закордонні виробники спеціальної техніки підписали меморандуми про співпрацю. Зокрема, з хорватською корпорацією «DOK-ING d.o.o.» та данським виробником HYDREMA. За словами міністра економіки, ці домовленості сприятимуть локалізації виробництва машин для розмінування в Україні, а відповідно – допоможуть пришвидшити обстеження наших територій.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2