Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Верховна Рада підтримала законопроект який допоможе заощадити до 9 млрд грн на рік
10.09.2019 | 17:38 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Сьогодні, 10 вересня, Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект № 1076, який покликаний  покращити роботу системи публічних закупівель Prozorro.

Нововведення ухваленого законопроекту торкнуться чотирьох блоків:

  • підвищення ефективності закупівель, 

  • введення персональної  відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель, 

  • удосконалення механізму оскарження та  

  • гармонізація з міжнародними стандартами.

Також одним з головних нововведень є запровадження “спрощених” закупівель – тобто закупівель товарів, робіт і послуг на суму від 50 до 200 тис. грн, які обов’язково будуть проводитись через Prozorro. Завдяки цьому  приблизно 250 тис. процедур на рік будуть виведені з тіні, а додаткова економія завдяки цьому може скласти до 9 млрд грн на рік. 

“Даний законопроект допоможе підвищити контроль за тим, як держава витрачає гроші платників податків, а також суттєво підвищує відповідальність за зловживання та розкрадання. Він також спростить контроль за безвідповідальними постачальниками. Завдяки цьому ми зможемо підвищити ефективність державних закупівель Prozorro, знизити ризики та забезпечити справедливість для всіх її учасників”, – прокоментував подію Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Ухвалений законопроект значно розширює можливості  бізнесу у відстоюванні своїх прав. Зокрема, суттєво  вдосконалюється механізм оскарження торгів в Антимонопольному комітеті України. Наприклад, якщо скарга задовольняється на користь постачальника, то йому повертається плата за оскарження. Щоб запобігти маніпуляціям до розгляду, будуть прийматися тільки скарги, що будуть оплачені скаржниками через електронну систему, а відкликати їх буде неможливо.  Плата за подання скарги буде не фіксованою (зараз 5000 гривень – для товарів та послуг, 15 000 гривень – для робіт), а залежатиме від вартості предмета закупівлі. Її розмір та порядок визначає КМУ.

Також в  рамках гармонізації з законодавством ЄС та міжнародними стандартами пропонується розширити перелік конкурентних процедур, надати право брати участь у закупівлях об'єднанням підприємств, закріпити право замовників проводити передтендерні комунікації з бізнесом. Також з'явиться новий інструмент для боротьби з демпінгом – система підсвічуватиме аномально низьку ціну. Постачальник матиме її обґрунтувати для укладання договору з замовником.            

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2