Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Степан Кубів презентував народним депутатам України 14 невідкладних законопроектів
10.05.2016 | 12:15 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів виступив на Погоджувальній раді депутатських фракцій, де окреслив пріоритети Мінекономрозвитку та звернув особливу увагу народних депутатів України на законопроекти, які потребують термінового розгляду та прийняття.

Текст виступу на Погоджувальній раді 10.05.2016

   Україна має формувати іншу модель, основними характеристиками якої є:

·         висококонкурентна економіка з високою часткою малого та середнього бізнесу;

·         інвестиційно-інноваційна складова;

·         високотехнологічна, експортоорієнтована економіка.

Для цього Мінекономрозвитку визначає наступні пріоритети:

1.      розвиток малого та середнього бізнесу, створення сприятливого бізнес-клімату;

2.      публічні закупівлі;

3.      реформа управління державними підприємствами та приватизація;

4.      інвестиції, розвиток власної промисловості, виробництва та інновації;

5.      зростання експорту;

6.      співпраця з міжнародними фінансовими установами.

Хочу наголосити: український народ чекає того, що в результаті спільних зусиль усіх гілок влади, Україна нарешті почне виходити з тієї глибокої і тривалої кризи, що була спричинена як багаторічним неефективним управлінням державою, так і російською агресією.

Передумовами виходу з кризи є утримання макроекономічної стабільності та забезпечення ефективних реформ. Цим двом нашим завданням відповідає співпраця з Міжнародним Валютним Фондом, Світовим Банком, ЄБРР та іншими нашими іноземними партнерами, котрі допомагають Україні відбудовувати фінансові резерви, а також надають нам консультативну допомогу щодо формування ефективної програми реформи, зокрема, фіскальної, монетарної та курсової політики й ін.

У нового  Уряду і Прем’єр-міністра чітка позиція -  ми повинні прискорити проведення в Україні ефективних реформ, які забезпечать передумови сталого економічного зростання. Ці реформи передусім потрібні Україні, а не МВФ і іншим нашим міжнародним партнерам.

Ми розраховуємо на підтримку цієї позиції з боку парламенту. За останні місяці ми знайшли вихід з політичної кризи, що дало українцям обережний оптимізм. Ще раз наголосив би – від нас усіх чекають злагоджених і відповідальних дій,  спрямованих на подолання кризи і забезпечення  економічного росту.

В нинішніх умовах ми маємо продемонструвати нову якість співпраці Уряду і парламенту, спільну здатність говорити з людьми чесно, без популізму,  швидко і якісно приймати необхідні рішення, діяти рішучо і відповідально.

Від усього Кабінету Міністрів України прошу Верховну Раду України цього пленарного тижня розглянути та ухвалити надзвичайно важливі Урядові ініціативи, які вже напрацьовані як відповідь на сьогоднішні кризові виклики. Серед них особливу увагу звертаю на:

  • рішення Уряду щодо підвищення соціальних стандартів на 10% з 1 грудня 2016 року, Законопроект 4543 (внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік»);
  • скасування податку на пенсії  - Законопроект 4542;
  • та спрощення реєстрації якісних ліків з-за кордону в Україні, щоб ліки, які виробляються і споживаються на ринках ЄС, США, Швейцарії, Канади, Австралії та Японії протягом 30 днів могли бути допущені на ринок України. Це резонансний законопроект 4484 (щодо державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів).

Усі ці законопроекти запропоновані для включення до порядку денного вже сьогодні, щоб народні депутати могли приступити до їх предметного розгляду якнайшвидше.

Хотів би також попросити народних депутатів протягом двох наступних пленарних тижнів розглянути та ухвалити 14 важливих законопроектів, які необхідні для продовження ефективної співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Зокрема, протягом поточного пленарного тижня, ми просимо народних депутатів України розглянути 8 із них, ініційованих урядом України, а саме:

4510 (щодо заступників керівника центрального органу виконавчої влади);

4515 (щодо оптимізації територіальних органів державної фіскальної служби);

4516 (щодо мінімізації впливу на адміністрування надходжень до бюджету);

4503 (щодо забезпечення умов функціонування ринку природного газу);

4525 (щодо виключення підприємств паливно-енергетичного комплексу з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані);

4536 (щодо деяких об'єктів сільськогосподарської та транспортної галузей);

4591 (про Установу бізнес-омбудсмена);

4594 (щодо Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця").

Усі вони внесені урядом протягом останніх двох тижнів, однак, більшість із них фактично вже знаходилися на розгляді профільних комітетів раніше, проте були відкликані з огляду на зміну складу Уряду. Тому звертаємося із проханням до народних депутатів підтримати сьогодні на засіданні їх включення до порядку денного сесії, після чого просимо профільні комітети розглянути їх на своїх найближчих засіданнях. Також, звертаємося до Голови Верховної Ради України з проханням дати відповідне доручення Головному науково-експертному управлінню в найкоротші терміни надати відповідні висновки, аби народні депутати могли максимально оперативно приступити до предметного розгляду цих законодавчих ініціатив у сесійній залі Верховної Ради України.

Хочу закликати народних депутатів реально оцінювати ситуацію у країні, відповідально ставитися до своїх заяв щодо доцільності співпраці з нашими міжнародними партнерами та не словом, а своїм голосуванням підтримати забезпечення виходу України з кризи.

Окрім законопроектів, які стосуються співпраці з МВФ, є низка не менш важливих для суспільства законодавчих ініціатив Уряду, які потрібно якомога оперативніше розглянути протягом поточного пленарного тижня.

Це законопроект, який стосується макрофінансової допомоги, 4493 (про ринок електричної енергії), який включатиметься до порядку денного і потребує розгляду у комітеті.

З метою економічного розвитку та дерегуляції розглядатимуться: з пропозиціями Президента України Законопроект 3062 (щодо управління об'єктами державної та комунальної власності), у другому читанні законопроекти з пакету реформи контролюючих органів 2531а (щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)) та 2418а, у другому читанні Законопроект 2498а (щодо скорочення дозвільних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності).

Також, першочергового розгляду потребують наступні законодавчі ініціативи Уряду:

Законопроекти 4524 (щодо збільшення видатків на проведення зовнішнього незалежного оцінювання) та 4526 (внесення змін до деяких законів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про державну службу"), які просимо сьогодні включити до порядку денного та забезпечити розгляд у комітетах.

Окремо зазначу, що законопроект 4551 (щодо повноважень у галузі охорони навколишнього природного середовища) не потрапив до проекту розкладу на цей тиждень, тому просимо і його включити до переліку тих законопроектів, що розглядатимуться сьогодні для включення до порядку денного сесії.

Також прошу включити до порядку денного такі, вже готові до розгляду у другому читанні, важливі урядові законопроекти, як:

3224 (щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України);

0954 (щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування);

2490а (щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених);

2489 (про службу в органах місцевого самоврядування).

Хочу ще раз наголосити – люди чекають від нас спільної відповідальної роботи, а не палких дискусій на камеру, люди чекають конкретних дій.

Давайте діяти і діяти разом.

Дякую за увагу та закликаю шановних народних депутатів до успішного голосування.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2