Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Завершено тестування в умовах, наближених до реальних технологій виявлення мін за допомогою дронів. Результати вражають, - Ігор Безкаравайний
30.06.2023 | 13:56 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

В Україні завершився польовий етап проекту з випробування в реальних умовах сучасних закордонних та вітчизняних технологій дистанційного обстеження територій. Після аналізу результатів тестів технології, що довели свою ефективність можуть бути залучені до обстеження потенційно забруднених земель в рамках гуманітарного розмінування України. Про це розповів Координатор напрямку гуманітарного розмінування при Міністерстві економіки України Ігор Безкаравайний.

«Підведення остаточних підсумків ще попереду, і про результати ми обов’язково повідомимо громадськість. Але вже сьогодні можна сказати, що серед продемонстрованих технологій дистанційного виявлення мін та снарядів за допомогою БПЛА є дуже ефективні. Які, без перебільшення, вразили та здивували наших фахівців-піротехніків точністю та функціональністю. Для пришвидшення очищення території України необхідне, в тому числі, залучення новітніх технологій обстеження та розмінування. Тож працюємо над тим, щоб сучасна техніка якомога швидше опинилася на озброєнні наших піротехніків», - зазначив Ігор Безкаравайний.

Проєкт з тестування технологій дистанційного обстеження територій для подальшого їх очищення та розмінування ініційований Програмою розвитку ООН (ПРООН), на прохання Міністерства економіки України. Реалізований  у співпраці з Міністерством економіки України, Міністерством оборони України та  Державною службою України з надзвичайних ситуацій та за координації Міжвідомчою робочою групою з питань гуманітарного розмінування під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко.

 На заклик ПРООН до участі в проєкті долучилися 10 іноземних та українських компаній, що володіють відповідними технологіями. Польовий етап відбувався на одному з військових полігонів України в умовах, максимально наближених до реальних.  

Більш детально про результати проекту буде повідомлено згодом на прес-конференції. Слідкуйте за анонсами на сайті Міністерства економіки України. 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2