Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Верховна Рада України ратифікувала міжурядовий Протокол про внесення змін до угоди про вільну торгівлю з Грузією
15.01.2020 | 15:22 | Прес-служба Мінекономіки.

14 січня 2020 року Верховна Рада України ратифікувала Протокол між Урядом України та Урядом Грузії про внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю від 9 січня 1995 року. Протокол набере чинності після виконання внутрішньодержавних ратифікаційних процедур Україною та Грузією.

Протоколом передбачається, додатково до існуючих правил, застосовувати у двосторонній торгівлі між Україною та Грузією положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження. Фактично, оператори зовнішньоекономічної діяльності обиратимуть між сертифікатом походження товару СТ-1, що наразі застосовується (передбачено Угодою між Україною та Урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю від 9 січня 1995 р.), та сертифікатом EUR.1 (передбачено Регіональною конвенцією).

Ратифікація Протоколу дозволить використовувати ідентичні правила походження у двосторонній торгівлі та застосовувати принцип діагональної кумуляції (збереження статусу преференційного походження у виробничих процесах між більш ніж двома країнами).

Оскільки положення Регіональної конвенції вже застосовуються між Україною та ЄС, то, з набуттям чинності Протоколом з Грузією, буде утворено перший трикутник діагональної кумуляції походження Україна-ЄС-Грузія.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2