Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
«Ситуація в економіці складна, але контрольована» - Юлія Свириденко узяла участь у засіданні Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради
16.11.2022 | 18:28 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Попри те, що ворог своїми діями змушує корегувати плани, Уряд готовий до цього та має сценарії дій в залежності від того, як розвиватиметься ситуація. Про це заявила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко на засіданні Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради України 16  листопада 2022 року.

«На сьогодні ми можемо констатувати, що економіка України продемонструвала непогані адаптаційні здібності. Минув перший шок, і український бізнес за підтримки Уряду знайшов рішення складних проблем. 

За підсумками ІІІ кварталу ми зазначали, що вже пройшли пік падіння та перебували на плато. Підстави для оптимізму були: падіння ВВП в ІІІ кварталі уповільнилось, динаміка зовнішньої торгівлі покращилась.  Однак руйнування, які у жовтні зазнала наша енергетична інфраструктура, змусили нас до ІІ читання проєкту Держбюджету на 2023 рік уточнити прогнози», - зазначила Юлія Свириденко.

При цьому вона підкреслила, що ситуація залишається складною, але контрольованою.

Під час засідання Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України поінформувала народних депутатів України про поточний стан економіки, заходи, вжиті Кабінетом міністрів для стабілізації. А також про подальші плани Уряду щодо реформ.

Так, зокрема, було зазначено, що підготовка рішень з децентралізації, реформ  інтелектуальної власності, Держпраці, Держрезерву, державних підприємств тощо тривають за планом. 

Триває «мала приватизація»: від 19 вересня, коли вона була відновлена, проведено 58 результативних аукціонів. У результаті бюджет отримав  півтора мільярда гривень, а окрім того, переможці мають погасити заборгованості придбаних підприємств перед бюджетом та з заробітної плати. До кінця року планується проведення ще понад 120 аукціонів.

Працює мобілізаційна економіка: мобзавдання виконують майже 30 тисяч підприємств. Для допомоги бізнесу уряд запровадив та реалізує низку програм. Так, зокрема, надзвичайним попитом користуються грантові програми. На сьогодні на отримання грантів та мікрогрантів подано понад 15 300 заявок. Ухвалено позитивні рішення по 2 396 заявках на 1,8 млрд грн.. Триває програма доступних кредитів «5-7-9%» - з початку її реалізації видано 50 тисяч кредитів на 153,5 млрд грн.

Водночас Уряд активно працює  над питаннями залучення інвестицій в Україну зокрема через платформу Advantage Ukraine та забезпеченням страхування воєнних ризиків для інвесторів. 

Під час засідання учасники обговорили подальші кроки з синхронізації роботи Уряду та Парламенту для більш швидкого проведення реформ та ефективного оперативного реагування на поточні виклики.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2