Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Уряд виділить чергові 16 млн грн громадянам, які постраждали в антитерористичній операції
30.06.2021 | 14:57 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Сьогодні, 30 червня, на черговому засіданні Кабінету Міністрів України, було прийняте рішення щодо виділення Міністерству у справах ветеранів України понад 16 млн грн для надання одноразової грошової допомоги особам, постраждалим в антитерористичній операції. Відповідний проєкт був розроблений та наданий до розгляду КМУ Міністерством економіки України.

З цієї суми передбачено надати допомогу членам сімей 6 осіб, які загинули та 13 особам, які отримали інвалідність під час участі в антитерористичній операції. Кошти будуть виділені з резервного фонду державного бюджету.

«Уряд на постійній основі вживає заходів щодо матеріальної підтримки громадян, які постраждали під час антитерористичної операції, та членів їх сімей. Вже з початку 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято рішення спрямувати на ці цілі майже 57 млн грн», – зазначив Перший віце-прем'єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко.

Виплата здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2016 № 336  згідно з  Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги деяким категоріям осіб у разі їх загибелі або інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Одноразова допомога у разі встановлення інвалідності залежно від групи інвалідності виплачується у наступних розмірах: І група – 400, ІІ група – 300, ІІІ – група 250 прожиткових мінімумів. У разі загибелі (смерті) допомога становить 750 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року загибелі (смерті). Станом на 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 2270 гривень.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2