Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Наш пріоритет в програмі єОселя - первинний ринок житла, - Юлія Свириденко
26.10.2023 | 18:38 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

До кінця поточного року 10 тисяч українських родин зможуть взяти кредити на придбання житла за програмою єОселя. Програма покликана запустити первинний ринок та стимулювати житлове будівництво. Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час зустріч з забудовниками. В зустрічі взяли участь представники понад тридцяти компаній, які будують житло в різних регіонах країни.

“Ми розглядаємо урядову програму єОселя як один із ключових інструментів для стимулювання будівництва житла. На сьогодні вже видано понад 4 200 кредитів за програмою, до кінця цього року можемо видати до 10 тисяч. Наступного - 12 тисяч кредитів. З серпня ми запустили масову іпотеку - надали можливість всім українцям, які не мають власного житла, отримати кредит під 7% на придбання квартир в будинках, що будуються, або не старше 3 років. Тобто наш головний акцент в програмі - на первинний ринок, на активізацію житлового будівництва, що своєю чергою стимулюватиме розвиток суміжних галузей”, - зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, попри війну попит серед українців на іпотечні кредити високий. І він значно збільшився від старту масової іпотеки. На сьогодні програма працює на всій території країни та має достатній обсяг фінансування.

“Люди хочуть і готові купувати нове житло, незважаючи на війну. Кредити беруть на придбання квартир не лише у відносно спокійних регіонах, а й у близьких до лінії фронту Харківській, Миколаївській, Запорізькій областях. Ми прагнемо дати людям достойний вибір, запропонувати якомога більше варіантів, тож закликаємо забудовників долучатись до програми”, - сказала Юлія Свириденко. 

Вона також наголосила, що у рамках єОселі кредитування здійснюється виключно за такими моделями фінансування, коли покупець стає власником майнових прав на житло, що будується, під час оформлення кредиту. Та закликала забудовників обирати прозорі механізми фінансування будівництва. 

“Ми хочемо і будемо працювати з забудовниками, які діють по зрозумілими моделями, коли право власності на житло, яке будується, переходить до людини. Ми, як держава, не можемо фінансувати моделі, де права покупця житлової нерухомості на первинному ринку не захищені”,  - зазначила Юлія Свириденко. 

В ході зустрічі учасники обговорили можливості розширення для забудовників доступу до кредитування, питання акредитації забудовників банками-партнерами, а також подальшого розвитку програми єОселя. Зокрема, розглядається можливість надання кредитів за програмою для придбання будинків, залучення нових банків-партнерів, надання можливості сплачувати житловим сертифікатом за програмою єВідновлення першого внеску по кредиту єОселя.

Довідково:

Програма доступного кредитування єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Скористатись нею можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка по кредиту складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank та Укрексімбанк. 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2