Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
єРобота: Українці отримали понад 4 000 грантів від держави на розвиток бізнесу
27.04.2023 | 18:05 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

В рамках проекту єРобота українцям видано понад 4 000 грантів на розвиток підприємництва на загальну суму 2,4 млрд грн. Про це повідомила Перший віцепрем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

“Запроваджені Урядом влітку минулого року грантові програми єРобота є дуже затребуваними серед українців. На сьогодні фінансову підтримку у вигляді грантів на започаткування й розширення бізнесу отримали понад 4 000 підприємців на загальну суму 2,4 млрд грн. За ці кошти вже відкрито сотні нових підприємств, нарощується обсяг переробки й виготовлення готової продукції, висаджено кілька сотень гектарів садів. Тисячі українців отримали роботу на цих підприємствах. Гранти від держави - це інвестиції у розвиток підприємництва в цілому й окремих галузей, створення нових робочих місць та зміцнення економічного фронту країни”, - зазначила Юлія Свириденко.

Загалом з початку запуску проекту єРобота у липні 2022 року :

  • за програмою “Власна справа” - видано  3 727 мікрогрантів на 876 млн грн;
  • на розвиток переробних підприємств - видано 239 гранітв на 1,3 млрд грн;
  • на садівництво - видано 74 гранти на 152 млн грн;
  • на розвиток тепличного господарства - видано 10 грантів на 51 млн грн.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Обов'язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць - від 1-2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Нагадаємо, проект єРобота був запроваджений Урядом в липні 2022 року для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2