Міністерство економіки України

Україна готова додатково виводити до 1,5 млн тонн чавуну та залізної руди на ринок ЄС замість російських, – Олексій Соболев

Україна має можливості до експортозаміщення російських постачань чавуну та залізної руди на європейському ринку. Про це детально йдеться в дослідженні «Огляд санкційних обмежень щодо російського чавуну та руд чорних металів», підготовленому Командою підтримки реформ Мінекономіки (Reform Support Team Mineconomy, RST ME) за участі Департаменту санкційної політики Міністерства, Київської школи економіки та GMK Center у рамках проєкту Export Booster.

Росія є одним із найбільших світових експортерів чавуну та залізної руди. Вона посідає друге місце в світі за експортом чавуну та дев’яте місце за обсягом експорту залізних руд. Не дивлячись на це, Європейський Союз утримався від запровадження санкцій щодо імпорту цих категорій. Це питання було на порядку денному в «дев’ятому», «шостому», «п’ятому» та «четвертому» санкційних пакетах ЄС.

Накладання санкцій на ввіз чавуну та залізної руди в Європейському Союзі може як стати додатковими можливостями для українських виробників, так і внести ще більшу нестабільність для російської економіки.

«Україна є потенційним постачальником залізної руди та чавуну для європейського ринку. Станом на вересень 2023 р. в Україні простоюють п'ять доменних печей загальною потужністю близько 6-7 млн тонн. Зараз вони працюють на знижених потужностях, приблизно на 50%. Згідно з даними за січень-липень 2023 р, цього року Україна може збільшити експорт чавуну приблизно до 1,5 млн тонн. Активація потужностей залежить від подолання матеріально-технічних обмежень і забезпечення стабільного постачання електроенергії та води», – розповідає заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Митні тарифи на залізну руду та чавун вже введені в США та Великій Британії. Сполучене Королівство встановило митний тариф 35%, що призвело до зменшення імпорту російського чавуну та залізної руди на 51,8 млн дол у 2022 р. в порівнянні до 2021 р. США також запровадили ряд додаткових мит, а у 2023 р. взагалі припинили імпорт чавуну з Росії. Незважаючи на те, що Сполучені Штати є одним із найбільших імпортерів чавуну в світі, вони успішно призупинили торгівлю з Росією. 

«Україна постає як найбільш життєздатна альтернатива російському чавуну та залізній руді на світовому ринку. Запровадження санкцій на цю категорію в ЄС дозволить позбавити Росію додаткового доходу від експорту в розмірі 1 мільярда доларів США, ще більше послаблюючи курс рубля та позбавляючи її додаткових податкових ресурсів для підтримки війни. Це може мати важливі наслідки для російської економіки та геополітичної ситуації», - підкреслює директор Команди підтримки реформ Мінекономіки України Денис Шемякін.

З повною версією дослідження ви можете ознайомитися у доданих файлах.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json