Міністерство економіки України

Україна відшкодовуватиме збитки за рахунок агресорів: майно російського олігарха передане в управління ФДМУ

Активами російського олігарха Володимира Євтушенкова, стягнутими на користь України рішенням Вищого антикорупційного суду, управлятиме Фонд державного майна. Відповідне розпорядження з пропозицією доопрацювання ухвалив Кабінет міністрів на засіданні 9 грудня.

«Уряд сьогодні вирішив, що майно російського олігарха Володимира Євтушенкова, стягнуте згідно оновленого Закону “Про санкції”, буде передане в управління Фонду держмайна. Зокрема, з можливістю реалізації завдань, пов’язаних з наповненням бюджету України та відшкодуванням збитків, завданих внаслідок російської агресії. Тобто Україна таким чином відшкодовуватиме збитки за рахунок самих агресорів», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, рішенням Вищого антикорупційного суду від 1 вересня 2022 року за позовом Мін’юсту до Володимира Євтушенкова про застосування санкцій вирішено, зокрема, стягнути в дохід держави 17 об’єктів нерухомості та корпоративні права у статутних капіталах 5 господарських товариств.

Попередньо рішення щодо передачі стягнутих активів ФДМУ розглядалося Міжвідомчою робочою групою (МРГ) з питань реалізації санаційної політики під головуванням Юлії Свириденко.

Загалом з початку роботи МРГ Рада національної безпеки та оборони ухвалила, а Президент України своїми указами ввів у дію санкції проти  майже 4 500 фізичних та юридичних осіб. МРГ опрацьовані та рекомендовані до розгляду РНБОУ санкційні пропозиції ще проти понад 6 000 осіб

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json