Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Парламент ухвалив закон про довгострокові зобов'язання в рамках державно-приватного партнерства
15.02.2022 | 12:50 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Сьогодні,  15 лютого, Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо врегулювання бюджетних відносин під час реалізації договорів, укладених в рамках державно-приватного партнерства. За це рішення проголосувало 268  народних депутатів.

Законом передбачається запровадження довгострокових бюджетних зобов’язань в рамках здійснення державно-приватного партнерства (концесії).

“Сьогоднішнє рішення парламенту - важливий крок для розвитку державно-приватного партнерства в Україні, що дозволить створити умови для залучення інвестицій в соціально-важливі інфраструктурні проекти. Такі проекти передбачають довготривале співробітництво та довгострокові зобов'язання від сторін. Однак держава була позбавлена такої можливості, оскільки діяв принцип трирічного бюджетного планування. Відтепер держава зможе гарантувати інвесторам виконання своїх довгострокових зобов'язань в рамках державно-приватного партнерства”, - зазначив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

Крім того, законом передбачається:

  • встановлення вимог щодо загального щорічного обсягу довгострокових зобов’язань в рамках ДПП (концесії);

  • спрямування коштів Державного дорожнього фонду на здійснення плати за експлуатаційну готовність автомобільних доріг загального користування державного значення, побудованих в рамках виконання договору, укладеного в рамках ДПП, у тому числі концесійного договору;

  • врегулювання сплати концесійних платежів.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2