Міністерство економіки України

Україна зазнала 564,9 мільярдів доларів втрат від російського вторгнення

Сума одноразових втрат, яких зазнала Україна внаслідок російського вторгнення, склала 564,9 мільярдів доларів.

Для підрахунку таких збитків існує щонайменше два методи: шляхом оцінки втрат від безпосередніх руйнувань та розрахунку втрат від загального впливу бойових дій (включно з погіршенням економічної ситуації в державі, зростанням безробіття, блокуванням торгівлі, зниженням споживчого попиту тощо).
Наразі структура збитків наступна:

  • 119 млрд долл США – втрати інфраструктури (зруйновано та пошкоджено майже 8 тис км доріг, десятки залізничних станцій, аеропорти);
  • 112 млрд долл США – втрати ВВП у 2022 році;
  • 90,5 млрд долл США – втрати цивільного населення (10 млн кв. м. житла, 200 тис автомобілів, продовольче забезпечення 5 млн осіб);
  • 80 млрд долл США – втрати підприємств та організацій;
  • 54 млрд долл США – втрати прямих інвестицій в українську економіку;
  • 48 млрд долл США – втрати державного бюджету.

Перша віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко зауважила, що цифри зростають щодня. “Саме тому Україна, попри всі перешкоди, буде домагатися стягнення з агресора компенсаційних виплат. Як за судовими рішеннями, так і за рахунок передачі нашій державі заморожених активів рф”, – додала міністр економіки. 

Підрахунок втрат, яких зазнала Україна внаслідок російської агресії, здійснюється в рамках проєкту “росія заплатить”, що реалізується KSE Institute (аналітичний центр при Київській школі економіки) спільно з Офісом Президента України, Міністерством юстиції, Міністерством економіки, Міністерством оборони України. У подальшому ця інформація буде використана українським урядом як докази в міжнародних судах для відшкодування Росією збитків.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json