Міністерство економіки України

Власна справа: 1,4 млдр грн інвестувала держава в розвиток малого бізнесу через мікрогранти

Власна справа: 1,4 млдр грн інвестувала держава в розвиток малого бізнесу через мікрогранти

311 українців визнано переможцями за підсумками дванадцятої хвилі подачі заяв на мікрогранти за програмою «Власна справа», які отримають загалом 73,4 млн грн. Від початку дії програми держава інвестувала через мікрогранти в розвиток малого бізнесу 1,4 млрд грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

«За результатами дванадцятої хвилі подачі заяв на мікрогранти 311 українців отримають 73,4 млн грн на старт або розвиток власної справи. Загалом з початку цього року переможцями програми стали майже 3,5 тисячі українців, яким держава надасть підтримку на розвиток бізнесу на 800 млн грн. За понад рік дії програми “Власна справа” майже 6 тисяч підприємців вже отримали грантові кошти на свої рахунки, придбали на них обладнання, сировину, відкрили нові підприємства або розширили діяльність працюючих компаній, створюють нові робочі місця, сплачують податки до бюджету. Загалом держава  інвестувала через мікрогранти в розвиток малого підприємництва 1,4 млрд грн”, - зазначила Тетяна Бережна. 

Серед отримувачів мікрогрантів дванадцятої хвилі 60% жінок і 40% чоловіків. 70% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської (52 особи), Рівненської (33 особи), Івано-Франківської (23 особи) областей та міста Києва (22 особи). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці дванадцятої хвилі, є:

  • транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність - 115 осіб;
  • переробна промисловість – 50 осіб;
  • інформація та телекомунікації - 35 осіб;
  • охорона здоров’я та надання соціальної допомоги - 23 особи.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа” українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створюють близько 8000 нових робочих місць.

 Цього року на програму «Власна справа» бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів. 

Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json