Міністерство економіки України

Власна справа: 239 ветеранів та других з їхнього подружжя отримають гранти від держави на розвиток бізнесу

Власна справа: 239 ветеранів та других з їхнього подружжя отримають гранти від держави на розвиток бізнесу

Від старту ветеранського компоненту грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 239 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, які отримають гранти на майже 100 млн грн. За підсумками чергових хвиль подачі заяв на гранти для ветеранів визначено ще 13  переможців, які отримають кошти від держави на старт або розвиток свого бізнесу на 6,7 млн грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

“239 ветеранів та членів їхніх родин визнані переможцями ветеранського компоненту програми “Власна справа”. Загалом  вони отримають гранти на старт або розширення свого бізнесу на майже 100 млн грн. 80% переможців вже отримали кошти на свої рахунки та можуть інвестувати їх у започаткування або масштабування своєї справи. Зазначу, що грантоотримувачі також створять близько пів тисячі нових робочих місць, на які можуть взяти, зокрема, й своїх побратимів і таким чином допомогти їм швидше адаптуватись до цивільного життя”,- зазначила  Тетяна Бережна.

Серед 13 переможців чергової хвилі 6 - учасників бойових дій, 7 - членів родин ветеранів. 2 переможці отримали грант розміром до 1 млн грн, 8 - до 500 тис. грн, 3 - до 250 тис грн. 

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • до 250 тис грн, до 500 тис грн та до 1 млн грн  - для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  • до 250 тис грн та до 500 тис грн - для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно;

При отриманні гранту від 500 тис грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту. 

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json