Запроваджено санкції проти пропагандистів. МРГ посилить роботу по особам, активи яких можуть бути стягнуті на користь держави

Президент України Володимир Зеленський своїм Указом ввів у дію рішення РНБОУ щодо запровадження санкцій проти 119 пропагандистів – громадян російської федерації та України.

Рішення опубліковане на сайті Голови Держави. Попередньо пропозиції санкцій були розглянуті Міжвідомчою робочою групою з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віцепрем'єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко та внесені на розгляд РНБОУ Службою Безпеки України.

«Запроваджено санкції проти осіб, які зробили суттєвий внесок у пропаганду агресивної війни проти України. Або просто змовчали, продовжуючи працювати на агресора, як деякі громадяни України, присутні в переліку.

Минулого року МРГ заклала потужну базу для запровадження санкцій – опрацьовані пропозиції проти понад 10 тисяч фізичних та юридичних осіб. Частина з них сьогодні вже під санкціями, решта перебуває в роботі. Нинішнього року ми зосередимось на посиленні ефективності санкцій. По-перше, це буде більш точкова робота по особам, активи яких можуть бути стягнуті на користь держави. Активи підсанкційних осіб мають бути спрямовані на відбудову України. По-друге, зосередимося на тісній співпраці з нашими закордонними партнерами. Це і віддзеркалення вже запроваджених санкцій, і ретельна підготовка нових пропозицій з огляду на можливість синхронного чи паралельного запровадження нових обмежень Україною та Заходом», - зазначила Юлія Свириденко.

Указом Президента України №4/2023 від 7 січня 2023 року введено в дію рішення РНБОУ щодо запровадження санкцій, зокрема, проти пропагандистів та телеведучих Маргарити Симоньян, Дмитра Кисельова, Леоніда Якубовича, Дани Борисової, режисера Микити Михалкова, артиста Євгена Петросяна, співаків Пилипа Кіркорова, Миколи Расторгуєва, Родіона Газманова, Михайла Шуфутинського, Дмитра Білана, Поліни Гагаріної та інших.

Також у переліку громадяни України: колишній футболіст Анатолій Тимощук, телеведуча Жанна Бадоєва, співачка Лоліта Мілявська.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json