Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

06
Березня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 31 1 2 3 4
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Doing Business-2021: Україна може піднятись на 10-20 сходинок у новому рейтингу
16.07.2020 | 12:21 | Прес-служба Мінекономіки

За попередніми підрахунками, Україна може поліпшити свої позиції і піднятися на 10-20 сходинок в рейтингу Doing Business 2021, який характеризує легкість ведення бізнесу в країні. Минулого року  Україна посіла 64 позицію з-поміж 190 країн-учасниць. Рейтинг складається фахівцями Світового банку.

««Doing business» від Світового банку є одним з найвпливовіших рейтингів, який слугує  додатковим маркером для інвесторів.  Цього року, не дивлячись на  вплив та наслідки COVID-19, ми продовжили працювати над важливими законодавчими змінами, які роблять інвестиційну діяльність більш легкою, захищеною і привабливою. То ж Україна має всі шанси  продемонструвати покращені позиції, що дасть позитивний сигнал новим інвесторам, як внутрішнім, так і зовнішнім», -  коментує Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Щороку протягом програмного періоду, який триває з травня по травень, експерти Світового банку визначають рейтинг країн за 10 індикаторами. Зміна позиції України в рейтингу залежатиме від декількох факторів. Зокрема, від кількості змін, які експерти Світового банку вчасно зарахують під час дослідження, від динаміки досягнень інших країн та від того, чи зміниться методологія рейтингу як така.

Наразі Мінекономіки провело власний попередній аналіз за кожним з 10 показників, щоб визначити можливу позицію України в рейтингу 2021. 

«Мінекономіки проаналізувало понад 30 законодавчих змін, які були впроваджені в Україні за програмний період та можуть вплинути на рейтинг країни цього року. Загалом, за всіма 10 компонентами Україна демонструє суттєвий прогрес», - додає Міністр.

До трійки найбільш результативних оновлень  належить сфера захисту міноритарних інвесторів від зловживань з боку власників контрольних пакетів акцій, що обіцяє покращити рейтинг України за відповідним компонентом на 50 позицій, а також суттєве спрощення реєстрації ТОВ, за рахунок чого можна Україна може піднятись на 15 позицій за цим компонентом. Відчутного прогресу вдалося досягти у спрощенні процедури оформлення банкрутства. За цим показником ми претендуємо на 60 додаткових сходинок..

Також на позиції в рейтингу позитивно впливатимуть зміни в отриманні дозволів на будівництво, зокрема, відміна пайового внеску при будівництві промислових об’єктів; здешевлення підключення до електричних мереж в середньому на 18,9 % по всій країні, низка дерегуляційних змін в адмініструванні податків, за яким Уряд у найближчі роки має на меті увійти у ТОП- 30,  та скорочення часу торговельних операцій як для експортерів, так і для імпортерів.

«У підсумку враховують дві точки зору -  Уряду та локальних експертів, які спираються на результати імплементації, а не прийняття законодавчих змін. Перше часто потребує більше часу, ніж триває цикл оцінювання рейтингу. Наша мета - не конкретне зростання показника України в конкретному році. Ми прагнемо сталого розвитку підприємництва та постійного зростання інвестиційної привабливості країни», - пояснює заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Дмитро Романович.

Підрахунки експертів Мінекономіки  не беруть до уваги ріст інших країн в рейтингу,  а також цьогорічні планові оновлення критеріїв оцінки ключових показників,  від яких також залежить динаміка просування України.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json