Міністерство економіки України

Програма “єРобота”: Уряд виділив кошти для фінансування перших проектів зі створення бізнесу та закладки саду

1920*1280

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив рішення про виділення 103,3 мільйона гривень з резервного фонду для надання грантів переможцям програми “єРобота” за напрямками створення власної справи та закладки саду. 

Проект “єРобота” запустило Міністерство економіки спільно з Мінцифри, Мінагрополітики, Державною службою зайнятості та Ощадбанком, щоб підтримати українців, які хочуть заснувати власну справу та сприяти активізації підприємництва у важкий для економіки час.

Фінансування отримають:

  • перші 324 бізнес-ідеї переможців напрямку “Своя справа” (мікрогрант) на суму 74,3 мільйона гривень;
  • 9 підприємців за напрямком “Свій сад” на суму 29 мільйонів гривень.

Загалом за напрямом мікрогрантів вже надійшла 7 541 заявка від українців. 70% заявників уже мають досвід підприємницької діяльності, 10% тільки починають свій шлях у бізнесі.

Більшість підприємців хочуть витратити грант на  відкриття кафе і кав’ярень – 10,7%,  початок роздрібної торгівлі (в тому числі, продуктами харчування) – 8%, заснування перукарень чи салонів краси – 4,7%, старт бізнесу з обслуговування напоями – 3,1% та вантажних перевезень – 1,9%. 

Найбільше заявок подали жителі Києва та Київської області (31%), а також Дніпропетровської (9%), Львівської (7%), Одеської (6%) та Полтавської (5%) областей. 

Також надійшло 78 запитів від підприємців, які хочуть за рахунок гранту побудувати теплицю або закласти сад.

Наразі прийом заявок на усі напрямки програми”єРобота” триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія. Потрібно заповнити відомості про себе у електронній формі та додати невеликий бізнес-план, зразок якого можна завантажити на Порталі.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json