Міністерство економіки України

Без дозволів на порятунок: МРГ з дерегуляції рекомендувало спростити дозволи у правоохоронній галузі

Міжвідомча робоча група з дерегуляції радить спростити отримання дозволів у правоохоронній галузі. Такі рекомендації ухвалили на засіданні з дерегуляції 27 липня 2023 року. Загалом, на засіданні розглянули 84 регуляторних інструменти у сфері контролю МВС. З них – 12 рекомендували скасувати, а 50 – цифровізувати або спростити.

Отримання яких документів радять скасувати? 

  • Реєстрація вживаних автомобілів для підприємців, що їх перепродують.
  • Дозволи на використання великогабаритного та пожежного транспорту для проведення аварійно-рятувальних робіт та ліквідації наслідків стихійних лих. Отримання таких документів, на думку експертів, лише ускладнюють невідкладні роботи та порятунок постраждалих. 
  • Дозвіл на виготовлення та продаж спеціальних засобів самооборони. Він за змістом дублює ліцензію на зброю. І т.ін.

Спростити або цифровізувати рекомендують, зокрема, такі інструменти: 

  • Підписання договору між охоронними компаніями та клієнтами. Запит на цифровізацію цього документу, зокрема, надійшов від профільних підприємців.
  • Дозвіл на придбання, зберігання, й використання  зброї, пристроїв та патронів до неї.

Усього за 6 місяців реформи дерегуляції, Уряд переглянув понад 800 інструментів регулювання роботи бізнесу. До МРГ, створеної в січні 2023, увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID Конкурентоспроможна економіка України, USAID/UKAid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS». 

Рекомендації щодо спрощення чи скасування ліцензій та дозволів МРГ складає, зокрема, і на запит підприємців. Залишити заявку на перегляд конкретних інструментів можна за посиланням.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json