Міністерство економіки України

Питання підтримки української економіки обговорили Юлія Свириденко та Роберт Габек під час діалогу в рамках Німецько-Українського економічного форуму

Німецько-Український економічний форум

Збереження нормального функціонування та поступове відновлення економіки, реформий закладання основ для повоєнної відбудови країни, ухвалення рішень в рамках євроінтеграції – завдання, які Україна вирішує паралельно, не зупиняючись ні на хвилину. Про це заявила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час діалогу з віцеканцлером Німеччини, Федеральним міністром економіки та захисту клімату Робертом Габеком у рамках 5-го Німецько-Українського економічного форуму (Берлін) 24 жовтня 2022 року.

«Для нас нормальне функціонуванняфункціонування економіки - не менш важливе, ніж перемоги на військовому фронті», - зазначила Юлія Свириденко, яка була присутня на Форумі в онлайн-режимі.

При цьому, як акцентувала Міністр економіки, Україна не припиняє рухатись шляхом реформ.

«Президент Зеленський постійно наголошує в своїх зверненнях,, що ми не можемо зупинятися. І це головний пріоритет – не зупинятися. Українська економіка не зупинилася і не зупинилися реформи», - зазначила Юлія Свириденко.

Так, зокрема, відновлено аукціони з продажу держмайна. Окрім того, нещодавно Уряд передав в управління Фонду держмайна більше 800 підприємств. Як зазначила Юлія Свириденко, приватизація дозволить підприємствам отримати ефективного власника та інвестиції. Окрім того, будуть створені робочі місця, що особливо актуально з огляду на прогнозований на кінець року рівень безробіття у 30%.

Мікрогрантові програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота також одночасно вирішують питання як відновлення економіки, так і створення робочих місць.

Зокрема, програма «Власна справа» дозволяє охочим розпочати власний бізнес і працевлаштувати принаймні 2 особи. Як зазначила Юлія Свириденко, ця програма є найбільш популярною серед усіх мікрогрантових програм підтримки бізнесу, запроваджених урядом: на сьогодні подали заявки на участь у «Власній справі» понад 10 тисяч громадян.

Юлія Свириденко підкреслила надважливу для функціонування економіки України роль заходів, здійснених країнами ЄС. Зокрема, рішення щодо скасування усіх мит строком на один рік. Та зазначила, що Україна з партнерами працюють над тим, аби рішення було пролонговано:

«Ми це обговорювали з паном Габеком під час зустрічі міністрів торгівлі G7, куди була запрошена Україна. Потрібно пролонгувати рішення задля того, щоб Україна й далі мала доступ до європейських ринків».

Говорячи про рішення в рамках євроінтеграції, Перший віцепрем’єр-міністр підкреслила: український Уряд робить все для того, щоб виконати рекомендації, сформульовані при ухваленні рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Також триває робота над ухваленням необхідного законодавства.

В рамках реалізації Плану відновлення України ключовими питаннями, які вирішуються нині, є наповнення плану, залучення інвесторів та страхування інвестиційних ризиків. Так, платформа Advantage Ukraine, де зібрані пропозиції для інвесторів на суму понад 400 мільярдів доларів,, привертає увагу бізнесу з різних країн світу, вже є значна кількість заявок. Запуск програм страхування ризиків ще більш активізує процес.

«Питання номер один - це страхування військових ризиків. І ми вдячні нашим партнерам за те, що вже є пілотний проєкт зі Світовим банком - з агентством MIGA, який дозволяє покрити ці ризики на рівні 90%. І будемо вдячні нашим німецьким партнерам, якщо вони долучаться до подібної ініціативи і стимулюватимуть німецький бізнес приходити на ринок України. Щоб вже сьогодні, навіть до завершення військових дій мати можливість започатковувати і розвивати інвестиційні проєкти, - зазначила Юлія Свириденко. - Ми дуже розраховуємо на те, що німецький бізнес буде брати участь в розбудові нашої країни. Будь-який інвестиційний проєкт вимагає відповідної підготовки. І зараз оптимальний час, щоб розпочати процес».

В свою чергу віцеканцлер Німеччини, Федеральний міністр економіки та захисту клімату Роберт Габек зазначив, що на сьогодні перед Україною та партнерами стоять принаймні чотири ключових завдання:

  • Проходження зимового періоду - завдання, що має абсолютний пріоритет.
  • Налагодження прямої співпраці між підприємствами України та ЄС.
  • Відбудова інфраструктури - як буде виглядати “План Маршала” для України.
  • Реформи в Україні та приєднання до внутрішнього європейського ринку.

Федеральний міністр економіки підкреслив, що, незважаючи на воєні умови, великі німецькі підприємства йдуть в Україну та залишаються в Україні. Та ініціював візит німецьких підприємців та інвесторів в нашу країну. 

“Ми хочемо зберегти партнерство. Коли сфера економіки стане безпечною, Україна, після того як російський ринок зникне, стане преміум-партнером. Це стосується і хімічної промисловості, і інших постачальників. Коли реформи будуть вдалими, і інвестиції - гарантованими, співпраця з Україною буде того варта. Тому вже необхідно думати про те, щоб, коли ситуація стане трохи стабільнішою, Україну відвідала делегація німецьких підприємців”, - зазначив Роберт Габек.

Довідка Мінекономіки

5-й Німецько-Український економічний форум відбувся в Берліні 24 жовтня 2022 року. Організатори: Асоціація торгово-промислових палат Німеччини (DIHK), Німецько-Українська промислово-торговельна палата (AHK Ukraine), Східний комітет німецької економіки (Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft).

В рамках Форуму відбулися дискусійні панелі:

  • Сталий розвиток у відбудові - нові матеріали та енергоефективність для реконструкції України.
  • Німецько-українське енергетичне партнерство - поглиблення та розширення відновлюваних джерел енергії.
  • Логістика та інфраструктура: вода, залізниця, дороги.
  • Сільське господарство та продовольство – перезапуск української аграрної економіки.
  • Кібербезпека та цифрові рішення.

Нагадаємо, Україна в перемовинах з партнерами просить пролонгувати рішення щодо скасування мит принаймні до кінця 2024 року. А також, зокрема, продовжити дію рішення щодо скасування системи дозволів для автотранспорту, яке свого часу стало рятівним для поставок в Україну.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json