Відбулося чергове засідання міжвідомчого агрохімічного штабу

Сьогодні, 6 липня, під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбулося засідання робочої групи з оперативного вирішення питань агрохімічного сектору.

Участь у заході взяв також заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, який поінформував присутніх, що процес реорганізації та відновлення функціонування Міндовкілля майже завершився. Наразі Міністерство вже долучається до опрацювання відповідних нормативних документів, в тому числі щодо реєстрації та державних випробувань пестицидів і агрохімікатів.

Також присутні розглянули рішення Європейської Комісії про заборону застосування таких пестицидів як хлорпірифос та хлорпірифос-метил у виробництві сільгосппродукції. Так, для збереження обсягів експорту агропродукції до ЄС є необхідність в обмеженні використання цього препарату українськими виробниками. Зокрема, з боку профільних асоціацій було запропоновано обмежити використання відповідних препаратів не повністю, а за окремими культурами. У ході обговорення виробникам було запропоновано протягом тижня сформувати позицію щодо цього питання, яке буде розглянуто на окремій нараді 13 липня.

Крім того, учасники заходу ще раз обговорили законопроекти № 2289 та № 2548, які спрямовані на розблокування ввезення зразків інноваційних засобів захисту рослин для державних випробувань та наукових досліджень. Сторони наголосили, що проблематика існує, але разом з тим є спільне бачення шляхів її вирішення та узгодження позицій.

Щодо питання розробки Нітратної директиви, було зазначено, що вже створено Міжвідомчу робочу групу між Мінекономіки та Міндовкілля з метою пришвидшення її імплементації цього документу.

Наступне засідання агрохімічного штабу відбудеться 3 серпня.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json