Міністерство економіки України

Відбулось сьоме засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі

Україна-ЄС

25 – 26 жовтня 2022 року відбулось сьоме засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі (КАТС). Українську делегацію очолив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка, сторону ЄС – директор Директорату Е Генерального директорату ЄК “Торгівля” Леон Дельво.    

Основними результатами засідання стали:

  • Ухвалено спільне Рішення Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі про внесення змін до Додатка XV (Наближення митного законодавства) до Глави 5 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони;
  • Досягнуто домовленості щодо суттєвого оновлення пріоритетного плану дій Україна-ЄС з імплементації ПВЗВТ, який, серед іншого,  враховуватиме статус України як держави кандидата на вступ до ЄС та можливі модальності майбутніх перемовин щодо набуття членства.
  • Визначені подальші кроки на шляху укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА);
  • Отримано позитивну оцінку сторони ЄС щодо виконання Україною Етапів І та ІІ, передбачених Додатком XXI-B та Додатком XXI-C до Глави 8 “Державні закупівлі” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (відповідні рішення Комітету будуть схвалені за письмовою процедурою).

Сторони відзначили, що заходи підтримки зі сторони ЄС є дієвими. Експорт України до ЄС цього року зріс на 16,5%, незважаючи на збройну агресію рф проти України. ЄС і надалі залишається головним торговельним партнером України із загальною часткою у загальноторговельному обігу в обсязі 54,1%.

Крім того, окрему увагу сторони приділили питанням правової охорони інтелектуальної власності, конкурентної політики та державної допомоги, санітарних та фітосанітарних заходів, торгівлі та сталого розвитку.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json