Міністерство економіки України

Робота без бар’єрів: 10 000 робочих місць для людей з інвалідністю зможуть облаштувати роботодавці за кошти держави у 2024 році

Робота без бар’єрів: 10 000 робочих місць для людей з інвалідністю зможуть облаштувати роботодавці за кошти держави у 2024 році

Мінекономіки впровадило низку програм для усунення бар’єрів на робочому місці, зокрема, для людей з інвалідністю - у 2024 році держава зможе допомогти роботодавцям облаштувати 10 000 робочих місць для них. Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час виступу на зустрічі з спільнотою «Бізнес без бар’єрів» за участі першої леді України Олени Зеленської. 

“На сьогодні ми, як держава, маємо сповідувати чітку філософію - наші громадяни або працюють, або захищають країну. Це питання нашої обороноздатності та економічної стійкості. Наше завдання - зробити так, щоб кожен, хто хоче працювати, мав таку можливість, зокрема, законодавчу, і не мав бар’єрів для реалізації такого прагнення. Саме тому наші пріоритети, по-перше, вдосконалення трудового законодавства, і ми вже маємо прогрес в цьому напрямку - до кінця місяця зможемо винести на обговорення новий проект Кодексу законів про працю. По-друге, усунення бар’єрів на робочому місці, зокрема, через обладнання таких місць спеціальними меблями, застосунками, необхідними для людей з інвалідністю, щоб вони могли почуватись комфортно та безпечно в робочому середовищі. По-третє, програма підвищення продуктивності на роботі - ідеологія wellbeing, яку бізнес вже почав впроваджувати як частину своєї корпоративної культури”, - зазначила Юлія Свириденко. 

Вона нагадала, що в серпні цього року Уряд запровадив програму виплати компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю. Згідно з нею, роботодавець може отримати від держави компенсацію за придбані для своїх співробітників з інвалідністю спеціальні меблі, обладнання, допоміжні засоби в розмірі до 100,5 тис. грн - для облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю І групи, до 67 тис. грн - для осіб з інвалідністю ІІ групи. На сьогодні роботодавці вже отримали 41 компенсацію за облаштування робочих місць на понад 2 млн грн. Середній рівень компенсації складає 55 тис. грн. 

“У наступному році держава зможе допомогти роботодавцям облаштувати щонайменше 10 тисяч робочих місць для людей з інвалідністю. Ми закладаємо на цю програму 660 млн грн. Тож закликаю бізнес скористатись нею і усунути бар’єри на робочому місці для своїх співробітників”, - повідомила Юлія Свириденко.

Щодо програм підвищення продуктивності на роботі, то одним з проектів в цьому напрямку, який запустило Мінекономіки разом з партнерами, є додаток BetterMe, що допомагає людині запобігти вигоранню на робочому місці. З часу оголошення цієї ініціативи до неї долучились вже 300 роботодавців, зокрема й Мінекономіки, співробітники яких можуть безкоштовно завантажити додаток на телефон та підтримувати своє фізичне і ментальне здоров’я.

Довідково:

Спільнота «Бізнес без бар’єрів» була започаткована в листопаді 2020 року, коли десять українських і міжнародних компаній об’єдналися навколо ініціативи дружини Президента «Без бар’єрів» і задекларували підтримку цінностей безбар’єрності.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json