Міністерство економіки України

Ротенберги, Суровікін, діти Путіна та актори Машков з Безруковим - введені санкції проти понад 3800 фізичних та юридичних осіб

Засідання МРГ

Президент України Володимир Зеленський підписав Укази про запровадження санкцій проти 2507 фізичних та 1374 юридичних осіб – громадян росії, Білорусі та України. 

Так, Указом №727 Голова держави ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 жовтня щодо запровадження санкцій проти 256 фізичних осіб – олігархів зі списку Forbes та їх оточення. 

Зокрема, у списку фігурують Володимир Лісін, Леонід Міхельсон, Аркадій та Борис Ротенберги, Михайло Прохоров, Сулейман Керімов, Олена Батуріна, Юрій Ковальчук та інші.

Указом №726 Володимир Зеленський запровадив санкції проти 2251 фізособи та 1374 юросіб. Зокрема, у списку: 

  • діти та родичі Володимира Путіна та Сергія Лаврова;

  • відомий як «гаманець путіна» бізнесмен Сергій Ролдугін; 

  • засновник ЧВК «Вагнер» Євген Пригожин та його син;

  • діти та дружина речника Кремля Пєскова. Представники регіональних еліт та влади рф;

  • засновник та акціонер Альфа-груп Михайло Фрідман;

  • представники духовенства, зокрема Володимир Гундяєв;

  • артисти та пропагандисти Ольга Скабєєва, Захар Прілєпін, Сергій Безруков, Іван Охлобистін та Володимир Машков та ін. Зокрема й громадяни України Регіна Тодоренко, Таїсія Повалій, Ані Лорак;

  • колаборанти Володимир Сальдо, Євген Балицький  та інші.

Цим же указом ухвалено санкції проти високопосадовців державних корпорацій, представників вищого керівного складу збройних сил рф, зокрема проти командувача Об'єднаного угрупування військ в Україні Сергія Суровікіна та «маріупольського м’ясника» Михайла Мізінцева. Проти представників т.зв. «урядів «ЛНР/ДНР», окупаційної «влади» АР Крим та ватажків незаконних збройних формувань, що діють на окупованій території України.

Також у переліку - посадові особи та воєначальники Республіки Білорусь. Зокрема, міністр оборони Віктор Хрєнін, Державний секретар Ради безпеки Республіки Білорусь Олександр Вольфович. Увійшли до переліку й командири в/ч, що сприяли обстрілам України, наприклад, з аеродрому Лунінець.

Указом №726 санкції запроваджено проти ключових  системоутворюючих  підприємств, банків, підприємств ОПК, добувної, енергетичної, комунікаційної, логістичної та інших сфер. Так, у переліку фігурують «Алроса», «Татнєфть» та «Татойл», підприємства групи «Лукойл», авіакомпанії та аеропорти, «Альфа-Банк» (Росія), компанії, пов'язані зі «Сбербанком Росії», «ВТБ Банком», російський «АШАН», «Данон Росія», «Російський фонд прямих інвестицій», «Ростелеком», «Росдержстрах» та інші.

Попередньо пропозиції щодо санкцій розглянула та рекомендувала до подачі на розгляд РНБО Міжвідомча робоча група (МРГ) з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

«Сьогодні Президентом введені в дію дуже потужні санкції проти ворогів нашої держави. І ми не зупиняємось на цьому. Вже завтра МРГ розгляне чергові пакети пропозицій. Серед яких ті, на які українці вже певний час дуже очікують. Тепер чекати залишилось недовго. Україна налаштована дуже рішуче. Агресор та ті, хто йому допомагає, будуть покарані», - зазначила Юлія Свириденко.

Нагадаємо, Міжвідомча робоча група з питань реалізації державної санкційної політики була створена рішенням Кабінету Міністрів від 30 серпня 2022 року. До її складу входять представники різних міністерств, Офісу Президента України, Апарату РНБОУ, правоохоронних, розвідувальних та інших державних органів і відомств.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json