“Ми маємо зробити все, щоб Україна перейшла від транзитної економіки до економіки, що розвивається, за одне десятиліття” - Юлія Свириденко на форумі YES про майбутнє країни

YES

Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України взяла участь у панельній дискусії на щорічному форумі Yalta European Strategy, де разом з авторитетними економістами, політиками та бізнесменами з усього світу обговорила, якою має бути Україна майбутнього.

9-10 вересня в Києві пройшов щорічний форум Yalta European Strategy (YES), в якому взяли участь більш ніж 400 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів та експертів із понад 20 країн світу. Тут виступили Президент і Прем’єр-міністр України.

Цьогорічна конференція була присвячена зусиллям нашої держави щодо захисту суверенітету, незалежності і свободи. Одна з панельних дискусій була присвячена темі  “Україна майбутнього – про яку країну мріяти, і як ми туди потрапимо?”

Одним із спікерів під час обговорення про Україну майбутнього, яку ми маємо збудувати після війни, виступила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко. За її словами, в економіці маємо здійснити потрійний стрибок - від перехідної (транзитної) економіки до економіки, що розвивається. У фактичних цифрах - це стрибок з $4,5 тисяч ВВП на душу населення до понад  $12 тисяч на рік.

А щоб досягти цих амбітних цілей зростання, розроблено план, який міністр озвучила на форумі:

 1. Досягнення оптимального розміру держави в економіці (через поступове скорочення фіскального відсотка ВВП, та як наслідок державних витрат відносно доходів, що має в свою чергу збільшити обсяг капітальних інвестицій у приватному сектору).

 2. Ставка на розвиток малого та середнього бізнесу.

 3. Дерегуляція (спрощення діяльності бізнесу, видалення зайвих процедур і бюрократії).

 4. Встановлення верховенства права (головна мета – зменшити ризики країни через політичні та правоохоронні дії, що допоможе збільшити прямі іноземні інвестиції).

 5. Модель зростання завдяки розвитку експорту.

 6. Інтенсивні інвестиції у виробництво.

 7. Розвиток транспортної логістики.

 8. Масова приватизація держпідприємств та скорочення обсягу держави в економіці.

 9. Розвиток сфери соціальних послуг через державно-приватне партнерство.

 10. Військово-технічний прорив через інновації у сфері мілітарних технологій.

В багатьох із цих напрямів активний рух вже розпочався, незважаючи на війну.

“Безперечно, завдання перед нами стоять складні. Однак вони досяжні, - запевнила Юлія Свириденко. - Сьогодні весь світ вражений стійкістю та силою української армії. Вірю, що в осяжному майбутньому не лише армія, а й економіка України здивує світ стабільністю та силою. Ми маємо зробити все, щоб Україна перейшла від транзитної економіки до економіки, що розвивається, за одне десятиліття”.

Крім Першого віцепрем’єра в панельній дискусії взяли участь й інші відомі економісти, бізнесмени й політики:

 • Ерік Шмідт, колишній СЕО і голова правління Google;

 • Ростислав Шурма, заступник голови Офісу президента України;

 • Карл Більдт, експрем'єр-міністр, міністр закордонних справ Швеції;

 • Масі Найєм, відомий український адвокат, український захисник, який був важко поранений під час російсько-української війни.

Модератором панелі виступив відомий історик і письменник, професор Гарварда, старший науковий співробітник Оксфорда і Стенфорда Ніл Фергюсон.

Іноземні колеги назвали план Мінекономіки перспективним та дієвим, а також підкресили, що наша країна вже зараз є однією з найбільш прогресивних у сфері діджиталізації. І саме у інноваціях і нових технологіях - майбутнє України.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json