Міністерство економіки України

MIGA застрахувало від воєнних ризиків перші інвестиційні проєкти, які втілюватимуть в Україні

Міжнародне агентство з гарантування інвестицій Всесвітнього банку (MIGA) надало перші інвестиційні гарантії для приватних інвесторів Україну. Серед укладених угод — страхування на суму до 9,1 мільйона доларів для проєкту M10 Industrial Park у Львові. 

Гарантія на здійснену інвестицію та залучене фінансування для будівництва та експлуатації складського комплексу та супутньої інфраструктури в промисловому парку M10.

Страхування покриває воєнні ризики впродовж 10 років.

Це дозволить створити нову індустріальну та логістичну інфраструктуру, складські площі й своєю чергою сприятиме економічному розвитку регіону під час війни й відновленню країни після перемоги. 

«Гарантії, надані MIGA, є позитивним сигналом для нових потенційних інвесторів, які розглядають можливості інвестування в Україну. Цей крок відкриває можливості розвитку бізнесу та створення ланцюгів виробництва в різних регіонах України. Ми продовжуємо підтримувати та сприяти програмам страхування воєнних ризиків для приватного сектору в Україні і віримо, що в тісній співпраці з донорами та міжнародною фінансовою спільнотою багато українських та іноземних компаній зможуть подавати заявки та отримувати нові гарантії», - зазначала Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко

Проєкт, застрахований MIGA, сприятиме підтримці економічного зростання України в умовах викликів, створенню нових робочих місць та податкових надходжень до бюджетів різних рівнів. А проєкт отримає сертифікацію “зеленого будівництва”.

«Ми пишаємося можливістю підтримати Україну в часи великої економічної та гуманітарної катастрофи, спричиненої російським вторгненням», - зазначив Хіроші Матано, виконавчий віцепрезидент MIGA. «Ми прагнемо сприяти привабленню прямих іноземних інвестицій в Україну та створенню імпульсу для відновлення країни після війни».

«Ми вдячні MIGA за підтримку України та нашої «зеленої» інвестиції у індустріальний парк M10 у Львові», - сказав Томаш Фіала, генеральний директор компанії Dragon Capital, яка володіє 65% акцій UIPH. «Широкий доступ до гарантій є ключовим фактором для збільшення прямих іноземних інвестицій в Україну в умовах війни. Ми також підкреслюємо важливу роль Офісу Президента України та Уряду України у збереженні стабільних макроекономічних умов та створенні сприятливого середовища для нових інвестицій».

Гарантія MIGA надає важливий сигнал міжнародним інвесторам до активізації страхування воєнних ризиків в Україні. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json