ЕКА застрахувало перший експортний кредит в умовах воєнного часу в рамках нової програми підтримки експорту

Експортно-кредитне агентство (ЕКА) під час дії воєнного стану застрахувало перший кредит на виконання експортного контракту, виданий за спрощеними вимогами до застави, покривши в тому числі і військові ризики.

Отримувачем кредиту став підприємець із Запоріжжя, надавачем – АТ «Ощадбанк». Страхування забезпечило виконання зобов’язань підприємства перед банком за зовнішньоекономічним контрактом в обсязі 85% суми кредиту. Компанія залучила кошти, які дозволять  їй збільшити обсяги виготовлення продукції та вийти на закордонні ринки збуту.

Таким чином ЕКА демонструє свою ефективність як страховик ризиків експортерів під час війни в рамках державної політики підтримки експорту. Це допоможе їм отримати додаткові обігові кошти для виконання зобов’язань, передбачених контрактами, а також стимулюватиме українських підприємців відновлювати та нарощувати виробництво, орієнтоване на зовнішні ринки.

“Ми здійснили трансформацію Експортно-кредитного агентства, зробивши його сильним інструментом стимулювання і нарощування українського експорту. Було оновлено законодавство, нормативно-правову базу. Тепер страхування з боку ЕКА є основним видом забезпечення кредиту . Тобто банкам не потрібно формувати додаткові резерви або вимагати застави від клієнтів. Крім того, налагодили роботу ЕКА через агентів, якими виступають банки.  Завдяки цьому маємо безліч точок дотику з клієнтами, а кожен укладений типовий договір на суму кредиту до 20 млн грн автоматично підтверджується Агентством”, - наголосила Перший віце-прем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

Вона відзначила, що рестарт роботи Агентства відкриє широкі перспективи для українських експортерів.

“Страхування експортних кредитів збільшить надходження в Україну валютної виручки, що є шляхом до макроекономічної стабільності. Використовуючи Експортно-кредитне агентство, держава допомагає українським виробникам вийти на нові ринки, закріпитися там і стати конкурентними. В результаті експортер буде впевнений у своїх фінансових можливостях та зможе проводити операції без ризиків з новими контрагентами. Стратегічною метою України є зростання в структурі експорту продукції з високою часткою доданої вартості. Це дозволить економіці швидше подолати наслідки війни», - заявила Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що Уряд максимально спростив  взаємодію держави та експортера, забезпечивши видачу страхового покриття в автоматичному режимі після схвалення банком кредитної угоди. Експортер, який потребує фінансування на виконання зовнішньоекономічного договору, звертається в банк  за позикою та надає відповідний пакет документів.  Якщо банк приймає рішення видати кредит, ЕКА автоматично страхує позику.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json