Міністерство економіки України

Арештовані активи в управлінні АРМА реалізовуватимуться через онлайн-аукціони Прозорро.Продажі — рішення Уряду

14 листопада 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка відтепер передбачає реалізацію арештованих активів в управлінні Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) через онлайн-аукціони в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі, що мінімізує ризик втручання в хід аукціону і забезпечує його прозорість. 

Своїм рішенням Уряд вніс зміни до постанов КМУ від 9 серпня 2017 р. №558 «Про відбір на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють реалізацію арештованих активів» та від 27 вересня 2017 р. №719 «Про затвердження Порядку реалізації арештованих активів на електронних торгах». 

Зміни розроблені АРМА у співпраці з Міністерством економіки України для вдосконалення та врегулювання процедур реалізації відповідних активів на електронних торгах. 

“Міністерство економіки активно долучалося до розробки та погодження ухвалених змін. Уряд унормував проведення онлайн-аукціонів з продажу арештованих активів — це важливий крок до прозорої реалізації такого майна, що забезпечить збільшення надходжень до державного бюджету. Ухвалене рішення — можливість і для потенційних покупців та інвесторів вперше відкрито позмагатися за такі активи за прозорими і конкурентними правилами. Ще одна важлива зміна — розблокування можливості реалізації арештованих активів за кордоном, гроші з продажу яких йтимуть також до держбюджету та підтримуватимуть економіку. Очікуємо, що ці зміни дозволять підвищити і ефективність роботи АРМА”, — заявив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев. 

Підтримана постанова дозволить забезпечити продаж активів в управлінні АРМА — арештованих у кримінальних провадженнях, у тому числі так званих “підсанкційних активів”, переданих Агентству та таких, що знаходяться в Україні , — на електронних аукціонах у системі Прозорро.Продажі. Таке майно реалізовуватиметься на торгах на підвищення та зниження ціни.

“Державні онлайн-аукціони дозволяють реалізовувати публічні активи на понад 20 ринках у прозорий та відкритий спосіб. Відтепер застосування системи Прозорро.Продажі як ефективного інструмента Уряд поширив і на реалізацію арештованих в Україні активів, що перебувають в управлінні АРМА. Для того, аби розпочати продаж такого майна в системі, спершу Агентство має обрати організатора торгів й укласти з ним договір — це можуть бути виключно авторизовані в системі Прозорро.Продажі майданчики, що мають в тому числі відповідні показники професійної роботи з системою, наприклад, кількість успішних аукціонів тощо. Такий підхід дозволить мінімізувати ризик залучення до організації аукціонів компаній, що не мають належного досвіду”, — зазначив Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі. 

Уся інформація про хід онлайн-аукціонів з реалізації арештованих активів та їхні результати будуть відкриті та доступні на офіційному сайті prozorro.sale та у публічному модулі аналітики bi.prozorro.sale. Участь в аукціонах з продажу арештованих активів зможуть взяти всі охочі, крім осіб, пов’язаних із державою-агресором. 

Нагадаємо, державна електронна торгова система Прозорро.Продажі за час повномасштабного вторгнення допомогла заробити до бюджетів різних рівнів понад 20 млрд гривень. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json