Міністерство економіки України

Протягом наступного тижня дефіцит пального на АЗС буде ліквідовано

Уряд з початку війни через Міністерство енергетики та Міністерство економіки України співпрацює з операторами ринку для забезпечення населення та підприємств пальним. Протягом наступного тижня проблему нестачі нафтопродуктів буде вирішено. 

"Впродовж наступних 7 днів дефіцит буде ліквідований, оскільки оператори мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи і зараз ми вирішуємо питання, як завезти їх на територію України найшвидшим чином", – зауважила Перша віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки Укрвїни Юлія Свириденко. 

За її словами, тимчасовий відчутний дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України спричинений тим, що протягом останніх 3 тижнів ворог завдавав нищівних ударів по паливні інфраструктурі України. Зокрема, знищено Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низку нафтобаз-операторів ринку зі значним запасом пального. 

Завдяки крокам Уряду ситуація з нафтопродуктами на АЗС покращиться впродовж наступного тижня. Водночас постачання пального з Західної Європи призведе до незначного подорожчання пального. "Це пов'язано насамперед з вищою ціною логістики через складні маршрути і використання кількох видів транспорту", – зауважила Юлія Свириденко. 

Нагадаємо, раніше Уряд ухвалив низку рішень, які суттєво зменшили вплив на економіку різкого подорожчання нафтопродуктів на світових ринках. Зокрема, було скасовано акциз та зменшено ПДВ з 20% до 7%.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json