Ігор Петрашко: Інвестняні – це українська «офшорна зона» для інвестицій

Інвестняні – це така українська «офшорна зона» для інвестицій, які перевищують 20 млн євро і підпадають під критерії індустрій, що покриваються законом. Незалежно від того, який інвестор – український чи іноземний, він може скористатись цією так званою українською офшорною зоною незалежно від території. Тому ніяких пріоритетів для іноземців цей процес не створює.

Про це розповів Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко під час інтерв'ю журналу “Кореспондент”.  

“Я вважаю, що треба відійти від терміну «іноземний інвестор». Якщо він інвестує, немає різниці, вітчизняний він чи іноземний. Він однаково інвестує в країну, створює робочі місця, і для нього будуть всі ці пільги”, - пояснив Міністр. 

В напрямку «інвестиційних нянь» планується закінчити у першому півріччі 2021 роботу із формування підзаконних актів і до кінця року отримати перші заявки на супровід інвестиційних проектів. 

“Я сподіваюсь, що таких заявок до кінця року буде до сотні. Більше того, я очікую, що в 4 кварталі цього року у нас вже будуть підписані перші договори щодо «інвестиційних нянь», - додав Ігор Петрашко.

Також Міністр проінформував про плани щодо концесій та індустріальних парків. 

Загалом планується створення п'яти індустріальних парків у Житомирській, Рівненській і Тернопільській областях. Крім того, у 2021 будуть реалізовуватись такі проекти, як, наприклад, «Азовакваінвест» у Маріуполі, будівництво інфраструктури індустріального парку "Житомир-Схід" у м. Житомирі, будівництво автомобільної дороги до індустріального парку "Мироцьке"   та ін. 

Щодо концесій, із проектів, які вже на опрацюванні, це 2 нові проекти в порту «Чорноморськ». Також у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект про довгострокові фінансові зобов'язання, який при схваленні дасть можливість розпочати великі концесійні проекти.

Повне інтерв’ю за посиланням https://bit.ly/3fQEzjB

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json