Упродовж серпня-вересня борги із зарплат зменшилися майже на 300 млн грн, або на 7,5 %, - Мінекономіки

За оперативними даними Державної служби України з питань праці впродовж серпня-вересня 2021 року зафіксована позитивна динаміка щодо зменшення заборгованості із заробітної плати у порівнянні з 1 липня 2021 року. Зокрема, сума боргу зменшилася на 7,5 %, або на 295 млн грн. Про це стало відомо під час чергового засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати 16 вересня в Києві.

«Зменшення боргу на 7,5% упродовж останніх півтора місяця – фактичне свідчення, що процес вдалося зрушити з мертвої точки. Питання ліквідації заборгованості на постійному контролі у керівництва держави. Також хочу усім нагадати про доручення Прем’єр-міністра України щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Зокрема усі підприємства, які мають до кінця цього року погасити борги до 15 млн грн повністю, решта – скоротити їх мінімум на половину. Це доручення має бути виконане, отже прошу всіх активізувати роботу у цьому напрямку», - підкреслила заступниця Міністра економіки України Світлана Глущенко.

Найбільш складна ситуація з боргами залишається на підприємствах, що знаходяться у сфері управління центральних органів виконавчої влади. Станом на 13 вересня 2021 року борг склав понад 2,1 млрд грн. Але паралельно з тим впродовж серпня-вересня спостерігається позитивна динаміка – зменшення заборгованості на 45,7 млн гривень.

Також стало відомо, що Мінекономіки ініціює запровадження практики враховувати ситуацію із боргами з заробітної плати при оцінюванні ефективності роботи керівників обласних адміністрацій. Відповідне звернення вже підготовлене та буде направлене до Президента України.

Під час чергового засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати у режимі доповідей взяли участь представники Міністерства юстиції України, Національної академії наук України, Державної судової адміністрації, Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення України, Волинської та Вінницької областей. Також традиційно були присутні представники інших органів центральної виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, професійних спілок.

Для подальшої роботи з ліквідації заборгованості буде продовжена практика проведення щотижневих нарад на рівні Уряду, контроль за виконанням графіків погашення, ідентифікація проблемних питань та запровадження алгоритмів їх вирішення. Крім того Мінекономіки готове проводити індивідуальні консультації та роботу з метою зменшення боргів.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json