Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Обстежено 115 тисяч гектарів сільгоспугідь, темпи перевищують торішні, — Юлія Свириденко про результати гумрозмінування
08.05.2024 | 10:35 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

З початку року урядові та неурядові оператори протимінної діяльності обстежили понад 115 тис. га земель сільгосппризначення, з яких повернули в господарську експлуатацію 108 тис. га. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко. Такі дані обласних військових адміністрацій.

«У квітні піротехнічні підрозділи обстежили майже 35 тис. га земель сільськогосподарського призначення. А загалом з початку року — понад 115 тис. га. З них 108 тис. га станом на початок травня повернуто аграріям для господарської експлуатації. Темпи обстеження перевищують торішні. Якщо у 2023 році в середньому за місяць піротехніки обстежували 22,8 тис. га сільгоспугідь, то за підсумками чотирьох місяців 2024-го ми вийшли на середню цифру у 28,75 тисячі гектарів щомісячно. Та з огляду на масштаб потенційного забруднення територій, працюємо над посиленням спроможностей операторів, залученням сучасних технологій та впровадженням нових рішень у сфері протимінної діяльності», - зазначила Юлія Свириденко.

Як підкреслила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки, пріоритет Уряду у цій сфері — це також розвиток вітчизняного виробництва техніки і обладнання для розмінування та локалізація закордонних технологій в Україні.

«Це не лише вклад у гуманітарне розмінування, але й розвиток економіки, адже виробництво техніки в Україні — це робочі місця і податки до державного бюджету, завдяки яким, ми можемо фінансувати наш сектор безпеки і оборони. Саме розвиток вітчизняного виробництва — ключова складова політики «Зроблено в Україні» й беззаперечний пріоритет Уряду», - зазначила Юлія Свириденко. 

За словами Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки, прискоренню очищення сільгоспземель сприятиме відкриття ринку гумрозмінування. Цього року, нагадала Юлія Свириденко, на компенсації аграріям, які купуватимуть на ринку послуги з розмінування, виділено 3 млрд грн. 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2