Міністерство економіки України

Перші кроки у напрямку формування переліку пілотних проектів державно-приватного партнерства в Україні

фото

23 жовтня заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Дмитро Романович взяв участь в заході “Обговорення пріоритетних проектних пропозицій, які можуть реалізуватися в Україні на засадах державно-приватного партнерства”, організованому Мінекономіки спільно з Агенцією з питань підтримки державно-приватного партнерства. В рамках заходу відбулась презентація й обговорення проектних ідей, які потенційно можуть стати проектами державно-приватного партнерства (ДПП). 

“Зацікавленість потенційних інвесторів та міжнародних компаній у реалізації в Україні проектів державно-приватного партнерства зростає. Успішна практика роботи з проектами ДПП є найважливішим завданням для нашої держави, яка прагне стимулювати інфраструктурний розвиток, залучивши до інвестування гравців світового класу”, - відзначив у свої промові заступник Міністра Дмитро Романович. Водночас, він підкреслив важливість залучення міжнародних фінансових організацій до процесу підготовки та реалізації таких проектів, що надасть додаткові стимули та гарантії для залучення великих іноземних інвесторів.

“Досвід реалізації проектів ДПП в світі свідчить про їхній значний інвестиційний ефект для економіки. Так, за даними Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в країнах ЄС лише за 2018 рік було укладено 39 угод ДПП на суму близько 15 млрд євро”, - наголосив Дмитро Романович.  

Заступник Міністра нагадав, що Мінекономіки створило Агенцію державно-приватного партнерства з метою впровадження механізму ДПП в усі сфери економічної діяльності та залучення приватних інвестицій у розбудову та модернізацію інфраструктури, розвиток якої стимулюватиме економічне зростання країни. 

Під час свого виступу заступник Міністра також відзначив важливість нещодавно ухваленого Верховною Радою закону про концесію. Як відомо, концесія є найбільш поширеною формою ДПП. Так, при підготовці закону був врахований кращий міжнародний досвід із реалізації концесій. Новий закон створив прозорі, зрозумілі правила співпраці держави і бізнесу та збалансував їхні інтереси з метою реалізації проектів для модернізації існуючої та створення нової інфраструктури, а також надання якісних суспільно значущих послуг. 

“Наступне амбітне завдання - підготувати вторинне законодавство для успішної реалізації закону про концесію”, - додав заступник Дмитро Романович. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json