Міністерство економіки України

Ігор Петрашко взяв участь у Глобальному форумі з питань продовольства та сільського господарства

22 січня Міністр розвитку економіки‚ торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко взяв участь у найбільшій світовій конференції аграрного спрямування – 13-й Берлінській конференції міністрів сільського господарства. Захід відбувся в рамках Глобального форуму з питань продовольства та сільського господарства, який цього року налічує 97 учасників – керівників аграрних міністерств світу та представників 13 профільних міжнародних організацій.

«Глобальні кліматичні зміни, які призводять до проблем продовольчої безпеки у світі, вимагають серйозної адаптації сільського господарства до нових умов. Підвищення продуктивності сільського господарства, його стійкості до зовнішніх чинників, є запорукою збереження позиції України, як гаранта глобальної продовольчої безпеки», - прокоментував Міністр Ігор Петрашко.

Вплив пандемії COVID-19 позначився на обсягах зовнішньої торгівлі, змінивши тренди розвитку світової економіки та пріоритети державної політики. Враховуючи пріоритетність світової продовольчої безпеки, Україна, як надійний торговий партнер, докладає всіх зусиль, щоб гарантувати безперебійні поставки с/г продукції на зовнішні ринки. Українська продукція відповідає найвищим стандартам та вже представлена у понад 190 країнах світу.

Враховуючи світові демографічні тренди та необхідність нарощування с/г виробництва, Уряд України продовжує системну підтримку аграрного сектору, сконцентрувавши її на найбільш важливих галузях. Також Україна спрямовує заходи на адаптацію сільського господарства до змін клімату – на стимулювання інноваційної діяльності, розвиток біотехнологій та селекції, підвищення ефективності водокористування, ведення кліматично оптимізованого сільського господарства.

Довідково:

13-й Глобальний форум з питань продовольства та сільського господарства (GFFA) проходить цього року у форматі онлайн через пандемію COVID-19 у період з 18 по 22 січня. Головна тема GFFA 2021 року: «Як нагодувати світ у часи пандемій та зміни клімату?».

В рамках п'ятиденного GFFA за участю міжнародних організацій та установ, таких як ФАО, Світовий Банк, ОЄСР та Європейської Комісії передбачається проведення 17 панельних дискусій. Кульмінацією форуму є Берлінська конференція міністрів сільського господарства, на якій ухвалюється заключне комюніке, так звана «спільна політична позиція» учасників заходу.

GFFA в Берліні є важливим для сільськогосподарської політики так само, як Давос для економічної політики чи Мюнхенська конференція з безпеки для безпекової політики.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json