Міністерство економіки України

Програма “Доступна іпотека”: на вартість житла впливатиме регіональний аспект

Програма “Доступна іпотека”, яку Уряд запускає з жовтня, буде реалізовуватись з урахуванням регіонального аспекту. Сума іпотечного кредиту буде залежати від регіону та населеного пункту, в якому учасник хоче придбати квартиру. 

Про це у колонці для видання “Економічна правда” повідомила Перша віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

“Іпотечна програма гнучка до цінової політики в різних регіонах України. Сума кредиту буде залежати від конкретного міста\містечка\села, в якому людина хоче оселитися. Базовою є опосередкована вартість спорудження квадратного метру житла, яку визначає Мінрегіон”, – зазначила Юлія Свириденко. 

Ціна кредиту буде розраховуватись наступним чином: 

  • Від базової ціна «квадрату» збільшується в 2,5 рази для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова.
  • Для міст із населенням понад 300 тис осіб, а також міст на відстані до 15 км від Києва застосовуємо збільшення в 2 рази.
  • Для міст із населенням від 100 до 300 тис. - в 1,75 рази.
  • Для інших населених пунктів – опосередкована вартість у відповідному регіоні.

“Таким чином розраховується оптимальна сума для того, аби мати змогу придбати комфортну квартиру за адекватною ціною”, – додала Юлія Свириденко.

Нагадаємо, Уряд затвердив умови забезпечення масового іпотечного кредитування для держкомпанії “Укрфінжитло” в рамках програми "Доступна іпотека”, ініційованої Президентом Володимиром Зеленським.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json