Уряд розширив перелік категорій громадян, які можуть отримати ваучери на професійну перепідготовку

Кабінет міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці». Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 30 вересня.

Постановою передбачається розширення кола осіб, які мають право на отримання ваучера та визначаються додаткові документи, які можна подавати для підтвердження права на отримання ваучера.

Згідно Постанови, право на отримання ваучерів тепер мають особи та члени їхніх сімей, щодо яких, згідно законодавства, встановлено факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їхнього звільнення. Також в разі відсутності трудової книжки або її дублікату на підтвердження трудового стажу дозволяється подання відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

«Уряд зробив ще один крок для посилення соціального захисту громадян та членів їх сімей, які постраждали від російської агресії. Відтепер вони зможуть отримувати в центрах зайнятості ваучери для проходження освітніх курсів з перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями. Це сприятиме підвищенню їх конкурентоспроможності на вітчизняному ринку праці», - заявила Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що ваучер - документ, який дає особі право на перепідготовку або підготовку  за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця. Видають їх в відділеннях Державного центра зайнятості.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json