Міністерство економіки України

Тепер наш орієнтир – повернути в економічне використання понад 512 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, - Юлія Свириденко

План пріоритетного повернення сільськогосподарських земель у господарську експлуатацію з початку 2024 року оновлено. Відтепер, згідно плану першочергового обстеження та в разі необхідності, очищенню та розмінуванню підлягають понад 512 тис. га сільгоспугідь. Про це розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

«За минулий рік сапери виконали значний обсяг робіт з обстеження та розмінування сільгоспземель. Нагадаю, що було обстежено 274 тисячі гектарів – це понад половина територій, які запланували повернути аграріям у використання протягом чотирьох років. Відтак план було переглянуто. До нього долучили нові землі, які будуть розміновані в першу чергу. Тепер наш орієнтир – повернути у господарську експлуатацію, в економічне використання понад 512 тисяч гектарів землі», - зазначила Юлія Свириденко. 

Як розповів, у свою чергу, заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний, план оновлено з урахуванням уточнених даних від ОВА та пропозицій операторів. Над документом працювали представники Міноборони, МВС, Мінагрополітики і продовольства, Міністерства економіки. За його словами, реалізація оновленого плану дозволить, серед іншого, більш раціонально використовувати наявні ресурси.

«Якщо стисло, то за рік спільними зусиллями всіх дотичних сторін ми багато чого досягли. Сьогодні маємо не шість операторів, як рік тому, а майже тридцять. І їх чисельність лише збільшуватиметься. Маємо біля 30 машин для розмінування, яких не було на початку минулого року. І їх теж буде ще більше.  Відповідно, маємо коригувати наші плани – щоб системно і, головне, раціонально використовувати нові можливості. При цьому ми розуміємо, що найважче - попереду. Роботи з розмінування наближаються до районів, де відбувалися інтенсивні бої. І це може уповільнити темпи просування саперів. Тож дивимось на план з помірним оптимізмом», - зазначив Ігор Безкаравайний.

Згідно оновленого плану, пріоритетне повернення земель в господарську експлуатацію відбуватиметься у 8 регіонах. Передбачається обстеження і в разі потреби очищення та розмінування в:

  • Донецькій області  - 12,8 тис. га
  • Чернігівській області - 2 тис. га
  • Сумській області - 85 га
  • Дніпропетровській області - 6,6 тис. га
  • Київській області - 9,4 тис. га
  • Миколаївській області - 44 тис. га
  • Харківській області -190 тис. га
  • Херсонській області - 248 тис. га

Нагадаємо, за підсумками реалізації плану в минулому році аграріям для господарського використання було повернуто понад 200 тис. га сільгоспземель.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json