Міністерство економіки України

“Угода про цифрову торгівлю з Великою Британією має стати основою для подальшого розвитку електронної комерції”, - Юлія Свириденко про підсумки зустрічі з Ріші Сунаком

“Угода про цифрову торгівлю з Великою Британією має стати основою для подальшого розвитку електронної комерції”, - Юлія Свириденко про підсумки зустрічі з Ріші Сунаком

До Києва з першим після призначення візитом прибув Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, який провів зустріч із Президентом України Володимиром Зеленським. У її рамках за участі Першого віцепрем’єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко відбулася предметна розмова про економічні пріоритети співпраці між двома країнами.

Зокрема, сторони обговорили продовження дії Угоди про повне скасування всіх мит та квот у торгівлі, яка була підписана з Великою Британією 4 травня з початковим терміном дії 12 місяців.

Також йшлося про те, як лідерство Великої Британії у фінансовому світі допоможе розблокувати інвестиції в Україну

“Для ефективної відбудови України вже зараз дуже важливо на практиці запустити страхування воєнних ризиків для інвестицій в нашу країну. UK Export Facility може використовувати для цього існуючі повноваження. І ми бачимо,  що у британського Уряду є розуміння, як реалізувати цю ідею”, - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Володимир Зеленський та Ріші Сунак також відзначили важливість Угоди про цифрову торгівлю, над якою працюють Міністерство економіки та Department of International Trade. Угода знаходиться на завершальній стадії підготовки і міститиме кілька десятків статей, де прописані принципи, напрями співпраці та обов’язкові норми, що стосуватимуться всіх аспектів цифрової економіки. 

Зокрема, Угода передбачатиме: 

  • незастосування мит (але свободу оподаткування) у цифровій торгівлі;
  • підтримання загальної законодавчої рамки для електронних транзакцій, укладення контрактів електронних способом, електронної ідентифікації, безпаперової торгівлі, захисту персональної інформації тощо. 

Також Угодою буде передбачена співпраця з Великою Британією щодо цифрової інклюзивності, нових цифрових технологій, кібербезпеки, інновації щодо даних, цифрової ідентичності, цифрових аспектів логістики, обігу рахунків та стандартів і процедур оцінки відповідності, конкуренції у цифровій сфері та всіх інших аспектів цифрової економіки.

“Як правильно підкреслив Володимир Зеленський, війна не повинна вкрасти наше майбутнє. Енергія українського бізнесу, який виживає і розвивається навіть в умовах постійних обстрілів, має бути підтримана інвестиціями вже зараз. Угода про цифрову торгівлю з Великою Британією - це основа для подальшого розвитку електронної комерції, ІТ-компаній та цифровізації в цілому”, - акцентувала Юлія Свириденко.

Уряди двох країн мають на меті реалізувати зазначені попередні домовленості ще до кінця 2022 року.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json