Нові голландські аукціони від ProZorro.Продажі вже заробили 12 млн грн

В ProZorro.Продажі відбулися перші успішні аукціони за голландською моделлю. З 30 жовтня по 21 листопада на платформі Prozorro.Продажі результативно завершилися 66 торгів на загальну суму в 11,9 млн гривень. На торги за голландською моделлю аукціонів виставлялися активи неплатоспроможних банків від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Головне завдання нового типу аукціонів - прискорити процедури продажу активів збанкрутілих банків, збільшити конкуренцію і емоційний градус торгів. І як наслідок - отримати максимальну ціну за проблемні активи. “Голландська модель розрахована на те, щоб швидко та ефективно продавати лоти, ціну яких важко визначити, або лоти, які користуються меншим ринковим попитом. Ми очікуємо, що голландська модель буде застосовуватись також до об’єктів малої приватизації, які не вдасться продати одразу”, - зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

“Перші аукціони показали, що все відбувається саме так як ми і очікували. При цьому були реалізовані практично всі можливі типи сценаріїв. Є приклади, коли в аукціонах перемагали ті, хто надавав закриті цінові пропозиції в конкурентній боротьбі. Але були і приклади, коли один учасник зупиняв падіння ціни, не дочекавшись мінімальної ціни. Був навіть випадок, коли учасник викупив кредит за ціною близькою до стартової”, — каже керівник проектного офісу ProZorro.Продажі  Олексій Соболев.

Ціна деяких “голландців” після старту знизилися до 20% від початкової лише за один день.  Для порівняння, для звичайних аукціонів аналогічний процес тривав би декілька місяців. “Раніше етап визначення ціни лоту займав щонайменше 3-8 місяців, а тепер це лише один день. Отже за допомогою голландських аукціонів можливо набагато швидше коригувати ціну до ринкового рівня і знаходити покупців”,  — зазначив заступник директора Департаменту консолідованих продажів Фонду гарантування вкладів Ілля Михайлов.

Після етапу зниження ціни, бездоганно спрацювала  “англійська”  частина торгів з грою на підвищення. На цьому етапі кожен з потенційних покупців мав змогу перекрити більш високою пропозицією найпершу ставку. Що й спрацювало у багатьох випадках рівень конверсії (співвідношення загальної суми заборгованості до ціни продажу) за результатами успішних аукціонів склав  близько 26%.

Нагадаємо, торги проходять в онлайн-режимі на платформі ProZorro.Продажі протягом одного дня (з 9:00 до 16:00). Зареєструватися для участі в будь-якому аукціоні можна через один із 42 торгових майданчиків, акредитованих на платформі ProZorro.Продажі.

В аукціонах можуть брати участь також і нерезиденти. “Ми зробили універсальну і двомовну систему з англійським інтерфейсом, тому вся інформація доступна іноземцям в повному обсязі. Зараз активно працюємо над підключенням майданчика в Лондоні. Сподіваємося, що це відбудеться ще до кінця цього року”, — додав Олексій Соболев.

Щоб подивитися які голландські аукціони відбудуться в найближчому майбутньому, заходьте на bi.prozorro.sale. Далі — вкладка “Аукціони” і потім — “Типи процедури продажу”. І там обираєте “Голландський аукціон” та потрібні вам опції.

Зараз графік “голландських аукціонів” розпланований до березня 2018 року. За цей час ФГВФО має намір продати через платформу ProZorro.Продажі 1448 лотів із номінальною вартістю у 13,9 млрд грн.

“Протягом листопада максимальна кількість аукціонів сягатиме 100-150 на день. У грудні плануємо збільшити цей показник до 250,  а до кінця січня — до 1000 аукціонів на день”, — пообіцяв Ілля Михайлов.

Детальніше про запуск аукціонів за голландською моделлю читайте: https://goo.gl/NJbTG5  

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json