«Очікуємо, що ЄБРР залишатиметься найбільшим інституційним інвестором в нашу країну», - Юлія Свириденко під час зустрічі з Оділь Рено-Бассо

«Очікуємо, що ЄБРР залишатиметься найбільшим інституційним інвестором в нашу країну», - Юлія Свириденко під час зустрічі з Оділь Рено-Бассо

Україна вдячна Європейському банку реконструкції та розвитку за швидку реакцію на потреби України з перших днів вторгнення російської федерації та очікує, що ЄБРР залишатиметься найбільшим інституційним інвестором в нашу країну. Про це заявила Перший  віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо в Давосі, де 16 січня розпочалася Всесвітній економічний форум.

«ЄБРР протягом багатьох років був та залишається надійним діловим партнером України, надаючи регулярну інвестиційну, технічну та консультативну допомогу. 

Ми вдячні за оголошення початкового пакету підтримки стійкості на 2 мільярди євро для допомоги, зокрема громадянам та компаніям, які постраждали від війни в Україні. Вдячні за допомогу в подоланні енергетичної кризи, зокрема фінансової підтримки в розмірі 370 мільйонів євро для української електроенергетичної компанії «Укренерго» від ЄБРР та Нідерландів. Ці кошти важливі для проведення швидкого аварійного ремонту пошкоджень, спричинених ударами росії по енергетичній інфраструктурі та для підтримки стабільності енергетичної системи країни взимку. 

Надзвичайно цінною та важливою є готовність ЄБРР інвестувати протягом 2022-23 років 3 мільярди євро для вирішення проблем української економіки, що постраждала внаслідок вторгнення росії», - зазначила Юлія Свириденко.

Як наголосила Перший  віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України, український Уряд робить ставку на розвиток чотирьох пріоритетних галузей, які стануть рушіями відновлення української економіки:

• мілітарі-тек (високотехнологічне озброєння);

• металургія, гірнича промисловість і машинобудування;

• сільське господарство та харчова промисловість;

• ІТ-галузь.

Як зазначила Юлія Свириденко, інвестиції в пріоритетні галузі та продовження реформ, спрямованих на створення сприятливого для бізнеса середовища, забезпечать відновлення та подальший розвиток української економіки.

У свою чергу Оділь Рено-Бассо зазначила, що ЄБРР готовий надалі допомагати Україні та реалізуючи вже започатковані проекти та впроваджуючи нові.

Під час зустрічі сторони обговорили також, зокрема, старт реалізації проекта допомоги українському бізнесу (агросектор, фармацевтика, харчова промисловість, роздрібна торгівля та логістика) через Кредобанк, закупівлю протипожежного обладнання для Чорнобильської зони (план представлений ЄБРР та Україною), реалізацію грантових програм.

Довідково

На сьогодні ЄБРР бере участь у 524 проєктах в Україні. Сукупні інвестиції Європейського банку реконструкції та розвитку в Україна складають  17 млрд 974 млн євро. 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json