Міністерство економіки України

єРобота: 5 млрд грн інвестувала держава в розвиток бізнесу через гранти

єРобота: 5 млрд грн інвестувала держава в розвиток бізнесу через гранти

Держава інвестувала в розвиток малого та середнього бізнесу через гранти 5 млрд грн від початку дії урядової грантової програми єРобота. Гранти на започаткування або розширення власної справи вже отримали 8 753 українці. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

“Гранти від держави на старт або розвиток бізнесу за проектом єРобота вже отримали майже 9 тисяч українців. Понад 2 тисячі з них взяли грантові кошти саме на відкриття власної справи, інші - на масштабування бізнесу, нарощування виробництва, розробку й запуск нових напрямків. Загалом держава інвестувала в активізацію підприємництва через гранти 5 млрд грн. Ці інвестиції не лише в розвиток малого й середнього бізнесу, це й інвестиції в покращення ситуації на ринку праці, адже отримувачі грантів, реалізуючи свої проекти, створять близько 35 тисяч нових робочих місць”, - зазначила Юлія Свириденко.

Загалом з початку запуску проекту єРобота у липні 2022 року:

  • за програмою “Власна справа” - видано  8 013 мікрогрантів на 1,9 млрд грн;
  • на розвиток переробних підприємств - видано 487 грантів на 2,5 млрд грн;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства - видано 133 гранти на 555 млн грн;
  • ветеранам та членам їхніх родин - видано 120 грантів на 45 млн грн.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Обов'язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць - від 1-2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Нагадаємо, проект єРобота був запроваджений Урядом в липні 2022 року для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json