Міністерство економіки України

«Наша мета – максимально лібералізувати торгівлю, включно з країнами тихоокеанського регіону», - Юлія Свириденко на Саміті експортерів

Саміт експортерів

Минулого року саме український бізнес, який продовжив працювати, покрив 50% видатків національного бюджету. Україна експортувала товарів на $44,1 млрд, що склало третину надходжень до бюджету. Подальша лібералізація торгівлі, укладання нових угод про вільну торгівлю та відкриття нових ринків збуту – на цьому сфокусоване Міністерство економіки України. Про це зазначила Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко на Саміті експортерів, який відбувся сьогодні, 16 березня.

«Наше завдання, як держави, підтримувати наших експортерів з доступом на ринки, зі спрощенням усіх бюрократичних перепон, які можуть існувати і, звичайно, з питаннями логістики. Європейський Союз – наш стратегічний партнер, на ринок якого минулого року припало $27,9 млрд. Безперечно, безмитна торгівля має бути закріплена у документі про вступ у ЄС. Також цього року ми очікуємо угоду про зону вільної торгівлі з ОАЄ і оновимо угоду з Канадою в частині інвестицій і послуг. Разом з тим, наш пріоритет – приєднатися до тихоокеанської угоди про вільну торгівлю (СРТРР), серед учасників якої Японія, Нова Зеландія, Австралія та інші», - повідомила Юлія Свириденко.

Перший віце-прем’єр-міністр також відмітила важливість підписання цифрової угоди з Великою Британією цього понеділка. Реалізація угоди покращить регуляторне середовище та позитивно вплине на співпрацю у сфері цифрової економіки. Крім того, увага держави направлена на континент Африки в частині лібералізації торгівлі з країнами цього регіону.

Юлія Свириденко підкреслила важливість такого інструменту підтримки, як страхування ризиків експортних операцій. Наразі Мінекономіки працює над законодавчими змінами, щоб збільшити номенклатуру товарних позицій для страхування. Також Уряд працює над механізмом страхування воєнних ризиків, зокрема над страхуванням воєнних ризиків для інвестиційних проектів і страхуванням ризиків для торговельних операцій. Уряд України разом з ЄС і США працює над тим, щоб виробити більш уніфікований механізм цього інструменту, а також щоб підвищити рейтинг України на міжнародному ринку.

Тарас Качка, який також взяв участь у заході, зазначив, що 90% роботи у торговій політиці – це питання нетарифних речей або ціннісних речей.

«На міждержавних відносинах важливо забезпечувати однакове бачення на майбутнє – щодо сталого розвитку, клімату, інших речей. На рівні бізнесу це питання регулюється питаннями сертифікації, правилами ведення торгівлі. І бізнес і влада в цих питаннях еволюціонує і, фактично, нам треба зрозуміти, що єдиний спосіб на сьогодні «прорватися» на зовнішні ринки – це правильно використовувати ті наявні інструменти, які в нас є», - відмітив Тарас Качка.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json