Міністерство економіки України

Ліцензії можна буде отримати онлайн: урядовці рекомендували спростити ліцензування виробників і продавців алкоголю, тютюну та пального

Міжвідомча робоча група з дерегуляції радить спростити процедури отримання ліцензій для виробників і продавців алкоголю, тютюну та пального. Такі рекомендації ухвалили на засіданні з дерегуляції 20 липня 2023 року. 

Що радять змінити?  

  • спростити та цифровізувати отримання ліцензій на виробництво тютюнових виробів, різних видів спирту та алкогольних напоїв, а також виробництво, оптову, роздрібну торгівлю пальним;
  • автоматично, без розгляду податківцями, видавати ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю тютюновими виробами та алкоголем, зберігання пального. 

Коли це запроваджуватимуть, то врахують ризики нелегальної торгівлі та незаконних ліцензій. 

Крім того, на засіданні вирішили додатково опрацювати доцільність складання актів виконаних робіт для підприємців. Йдеться саме про міжнародні контакти. Така практика, на думку експертів, притаманна лише пострадянським країнам. 

Це – перше засідання Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції щодо розгляду регуляторних інструментів, якими опікується Міністерство фінансів. Частину дозволів та ліцензій опрацюють на наступній зустрічі. 

Загалом, МРГ переглянула 45 регуляторних інструментів, що знаходяться у сфері формування політик Мінфіну, 30 з них вирішили оптимізувати. 

Рекомендації щодо спрощення чи скасування ліцензій та дозволів МРГ складає, зокрема, і на запит підприємців. Залишити своє прохання переглянути конкретні інструменти можна за посиланням

Усього за 5 місяців реформи дерегуляції, Уряд переглянув понад 800 інструментів регулювання роботи бізнесу. До МРГ, створеної в січні 2023, увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID Конкурентоспроможна економіка України, USAID/UKAid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS». 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json